Єгипет готується до урочистого параду мумій, їх везтимуть на реставрацію
Getty Images

Єгипет готується провести церемонію урочистого транспортування понад двох десятків мумій від Єгипетського музею, розташованого на площі Тахрір у Каїрі, до Національного музею єгипетської цивілізації у Фустаті. Про це пише ВВС.

Очікується, що натовпи єгиптян на вулицях зустрінуть історичну процесію давніх правителів своєї країни столицею Каїром.

На параді, який почнеться 3 квітня о 18:00, будуть представлені 22 мумії. Це 18 королів та чотири королеви, що датуються 17, 18, 19 та 20 династіями. Серед відомих мумій:

  • король Секененра, який розпочав визвольну війну проти гіксосів;
  • королева Хатшепсут, власниця розкішного храму Дейр Аль-Бахарі на Західному березі Луксора;
  • король Рамзес II, великий фараон Нового царства.

Церемонія триватиме приблизно 45 хвилин, мумії перевезуть на відстань у п’ять кілометрів. Подію особисто супроводжуватиме президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі.

Парад мумій пройде від Єгипетського музею на площі Тахрір до Національного музею єгипетської цивілізації (NMEC) у Фустаті на тлі феєрверків та під звуки почесних залпів. Подію також супроводжуватиме кавалькада.

Після прибуття до NMEC королівські мумії реставруватимуть у найсучаснішій лабораторії протягом майже 15 днів. Далі їх виставлять у нових вітринах у Королівському залі мумій, оформленому як «Долина царів» — регіон, де розміщені їхні оригінальні гробниці.

Мумії дуже добре збереглися та розміщені у стерильних футлярах. Їх завантажать у вагони, розроблені спеціально для заходу.

Кожну мумію перевозитимуть на прикрашеному транспортному засобі, оснащеному спеціальними амортизаторами та оточеному кортежем, включаючи копії бойових колісниць, запряжених кіньми.

«Міністерство туризму та старожитностей зробило все, щоб мумії були збережені та розміщені в кліматично контрольоване середовище», — заявила Саліма Ікрам, професор єгиптології Американського університету в Каїрі.

Мумії виявили в 1881 і 1898 роках у двох сховищах в руїнах Фів, давньої столиці Єгипту — сучасного Луксора у Верхньому Єгипті.

Рік тому в Єгипті різко зросла кількість випадків COVID-19, але після зменшення смертності обмеження на проведення зібрань під відкритим небом влада скасувала.

Єгипет зваблює туристів новою швидкісною залізницею від Червоного до Середземного моря