404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Економічний, а не лише моральний імператив». Байден збільшує соцдопомогу американцям на час пандемії
Getty Images

У перші дні правління нової адміністрації Байден підкреслює, що уряд повинен терміново боротися з коронавірусною кризою. Особливо після того, як його попередник Дональд Трамп значною мірою боротьбу програв.

Байден у п'ятницю наказав пришвидшити видачу допомоги на час пандемії сім'ям у США, які її потребують. Другий наказ — збільшити продовольчу допомогу дітям, які зазвичай покладаються на шкільне харчування.

Обидва заходи — намагання полегшити тягар американців. Але поки Конгрес обмірковує запропонований Байденом пакет економічних стимулів, на який потрібно $1,9 трлн.

Понад 400 тис. американців померли від вірусу, а мільйони робочих місць втрачено.

«Це не просто для того, щоб виконати моральний обов'язок. Це економічний імператив», —цитує Reuters виступ Байдена в Білому домі після підписання двох розпоряджень.

Президент додав, що його стимулюючий пакет для подолання економічних наслідків пандемії  підтримали бізнес, профспілки та Уолл-стріт.

«Багатьом американцям боляче. Вірус зростає. Сім’ї починають голодувати. Є ризик, що людей почнуть виселяти. Втрати робочих місць знову зростають. Треба діяти», — сказав Байден.

Республіканські законодавці тим часом поставили під сумнів суму пандемічної допомоги та окремі інвестиційні пропозиції щодо інфраструктури, проектів «зеленої енергетики», освіти та науки.

У п'ятницю директор Національної економічної ради Білого дому Брайан Діз заявив, що в неділю поговорить із законодавцями, щоб домагатися полегшення ситуації.

«Ми перебуваємо в нестабільному для економіки моменті (на тлі) вірусу. Без рішучих дій ми ризикуємо потрапити в дуже серйозну економічну діру, навіть серйознішу, ніж криза, в якій ми вже перебуваємо», — сказав Діз.

Він сказав, що близько 16 млн людей нині отримують допомогу по безробіттю, і, за оцінками, 29 млн не мають достатньої кількості їжі.

Основним стовпом плану Байдена є значне збільшення кількості людей, які щеплені проти нового коронавірусу. У грудні Байден поставив за мету 100 млн щеплень за перші 100 днів перебування на посаді. В п'ятницю він говорив про плани перевищити цю кількість.

«Ми зробимо, якщо Бог дасть, не тільки 100 млн (вакцинацій), а й більше», — сказав він.

Американські центри контролю за захворюваннями заявили, що станом на п'ятницю вони ввели 19,1 млн доз вакцини.

Жінки, меншини та працівники сфери послуг із низьким рівнем доходів зазнали непропорційної шкоди, а чорношкірі та латиноамериканці стикаються з вищими показниками безробіття, ніж білі.

Відбулася перша перевірка того, чи республіканці підтримають плани демократа Байдена на боротьбу з коронавірусом, інвестиції в інфраструктуру та збільшення податків. Фінансовий комітет Сенату США одноголосно проголосував за схвалення Джанет Йеллен, яку Байден пропонує на посаду міністра фінансів. Це шлях до схвалення її кандидатури обома палатами  Конгресу.

Надії Байдена на швидке схвалення його законодавчих рішень та урядових призначень ускладнюються двома проблемами. Це очікуваний імпічмент проти Трампа у Сенаті за тиждень та двопартійні чвари у порівну «розколотому» Сенаті.

У виконавчому розпорядженні в п’ятницю Байден попросив Міністерство фінансів вжити заходів для поліпшення стимулюючих виплат. Наприклад, впровадити онлайн-інструменти для запитів про допомогу.

Байден також сказав, що згідно з його розпорядженням він очікував, що Міністерство праці «гарантуватиме право відмовити у працевлаштуванні, яке загрожує вашому здоров'ю, і якщо ви це зробите, ви все одно зможете претендувати на страхування від (безробіття)».

Виплати по безробіттю значною мірою адмініструються штатами, які встановлюють власні вимоги щодо прийнятності, і незрозуміло, як федеральний орган введе цю директиву в дію.

Байден також просить Міністерство сільського господарства розглянути нові вказівки про збільшення допомоги сім'ям. Зазвичай вона покладається на школи й передбачає щоденне основне харчування для дітей. Це може надати родині з трьома дітьми додаткову підтримку на суму понад $100 щодва місяці.

Байден закликав оцінити ризик внутрішнього екстремізму

Байден наказав своїй адміністрації провести повну оцінку ризику внутрішнього тероризму. Причина — напад на Капітолій США прихильників колишнього президента Дональда Трампа. Про це заявив Білий дім у п'ятницю, повідомляє Reuters.

Оцінку проводитиме Управління директора національної розвідки за координацією з ФБР та Департаментом нацбезпеки, заявила речниця Білого дому Джен Псакі.

«Ми хочемо аналізу, заснованого на фактах, на основі якого ми можемо формувати політику», — сказала Псакі

Речниця заявила, що Білий дім уповноважить Раду національної безпеки на протистояння внутрішньому насильницькому екстремізму. Зокрема — на перегляд політики того, як федеральний уряд може ділитися інформацією про загрозу.

Білий дім також координуватиме відповідні урядом інституції для «посилення та прискорення зусиль» з вирішення проблеми екстремізму, додала Псакі.

Напад на Капітолій 6 січня і трагічні смерті та руйнування, що відбулися, підкреслили те, що ми вже давно знали: зростання насильницького екстремізму в Штатах є серйозною і зростаючою загрозою для національної безпеки. Адміністрація Байдена боротиметься з цією загрозою із необхідними ресурсами та вирішить проблем

Раніше, в середу, Сенат США в середу задтвердив Авріл Хейнс на посаді директора Національної розвідки — найвищої розвідувальної інституції країни.

План Байдена. Один робочий день – одна тема