404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Екошкіра. Adidas разом з іншими брендами використовуватимуть гриби для виробництва одягу
Dezeen

Adidas, Stella McCartney, Lululemon та Kering, материнська компанія Gucci, об’єдналися, щоб створити новий матеріал під назвою Mylo. Його виготовляють з міцелію грибів. Проте на дотик та за виглядом матеріал нагадує шкіру.

Про це повідомляє Dezeen.

Матеріал виробляє американська біотехнологічна компанія Bolt Threads. Кожний бренд планує витратити семизначну суму, щоб допомогти підняти виробничі потужності розробника Mylo на новий рівень. Таким чином об’єднання брендів виготовлятиме веганську шкіру в комерційних масштабах.

«Те, що ми намагаємося зробити з Mylo, — це масштабувати його за межі тих біоматеріалів, які використовувалися як одноразові чи музейні експонати. Натомість, ми хочемо зробити його матеріалом, який десятки мільйонів людей зможуть носити щодня», — наголошує віцепрезидент Bolt Threads Джеймі Бейнбрідж.

 З 2021 року на полицях магазинів вже можуть з’явитись товари з грибів / Dezeen

За словами Бейнбріджа, зараз ця угода є найбільшою про спільну розробку. Вона спрямована на введення біоматеріалу на масовий ринок. В обмін на свої інвестиції чотири бренди отримають ексклюзивні права на використання альтернативи на основі міцелію. З 2021 року на полицях магазинів можуть з’явитись товари з міцелієм грибів.

Виробники запевняють, що Mylo може відтворити зовнішній вигляд справжньої шкіри у різноманітних кольорах та фактурах. Матеріал можна використовувати у виробництві будь-яких товарів — від взуття до сумок та курток. На відміну від іншої синтетичної шкіри, Mylo не містить небезпечних хімічних речовин та не потребує їх для виробництва.

Кравчині невидимого фронту. Як француженка та американка налагодили масове пошиття живих істот