Ексгенпрокурор отримав премію Держдепу в сфері боротьби з корупцією
УНІАН

Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про вручення ексгенпрокурору України Руслану Рябошапці нової премії Державного департаменту в сфері в боротьби з корупцією.

Про це повідомила пресслужба Держдепу.

Очільник відомства вшанував осіб, які «невтомно працювали, захищаючи прозорість, долали корупцію, та гарантували підзвітність у їх своїх країнах».

«Адміністрація Байдена визнає, що досягнути успіху у боротьбі із цими проблемами можна лише у співпраці із відданими партнерами, сміливими людьми, які борються із корупцією та країнами, які працюють над втіленням своїх зобов'язань щодо міжнародних антикорупційних стандартів», — зазначив Блінкен.

За його словами, в усьому світі «корупція загрожує безпеці та стабільності, заважає економічному зростанню, підриває демократію та права людини, знищує довіру громадськості до державних інституцій, сприяє міжнародній злочинності, та спустошує державні та приватні ресурси».

У Twitter Рябошапку привітали й співробітники посольства України в США.

«Вітаємо колишнього Генпрокурора Руслана Рябошапку, одного з 12 лауреатів премії Державного департаменту з боротьби з корупцією. Очолений ним процес переатестації прокурорів мав довготривалий вплив, та, за підтримки українського уряду, був доведений до кінця його наступником», — йдеться у повідомленні.

У переліку лауреатів борці з корупцією з Албанії, Еквадору, Гватемали, Гвінеї, Індії, Лівії, Філіппін та інших країн.

У березні 2020 року Верховна Рада звільнила Рябошапку.