Влада Швеції почала вживати жорстких заходів для стримування розповсюдження коронавірусу.
Країна довго відмовлялась від них на відміну від більшості європейських держав. Швецію довго ставили у приклад противники жорсткого карантину. Проте зараз шведські посадовці визнають, що захворюваність на коронавірус зростає та економіку відсутність локдауну не вберегла від падіння, пише The Wall Street Journal.
Наразі у Швеції фіксують 5 - 6 тис. нових випадків коронавірусу щодня. Пік був 19 листопада — 7623 випадки. У середньому 60 людей щодня помирає. Населення країни — 10,3 млн.
Порівняємо з сусідами. У Данії (населення — 5,8 млн) зараз виявляють до 2000 хворих щодня, смертей від коронавірусу — до десяти за добу. У Фінляндії (населення — 5,5 млн) — 500 - 600 випадків і до десяти смертей за добу.
Вперше з часів Другої світової війни сусіди Швеції закрили для її мешканців свої кордони.
«Хвороба стрімко шириться Стокгольмом і зараз ми перебуваємо у дуже-дуже складній ситуації. Схоже, це буде напружене Різдво», — каже директор з охорони здоров'я та медицини Бьорн Ерікссон.
У Швеції закрили кінотеатри та інші розважальні заклади. Запроваджують нові правила продажу алкоголю. З понеділка, 7 грудня, зачинились школи. Крім того, прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен попросив скасувати всі неважливі зустрічі і оголосив заборону на зібрання групами понад вісім людей.
«Влада обрала стратегію, яка повністю відрізнялася від тієї, яку наслідувала решта Європи, і через це країна сильно постраждала ще під час першої хвилі», — каже Петр Новак, лікар лікарні Каролінського університету. За його словами, шведські медики ніколи не поділяли оптимізму Міністерства охорони здоров'я щодо перспективи набуття колективного імунітету шляхом відкритості до контакту з вірусом.
Крім того, стратегія відмови від жорстких обмежень не принесла суттєвої вигоди і для економіки. Протягом першого півріччя 2020 року ВВП Швеції скоротився на 8,5%, а рівень безробіття у 2021 році, як очікують, сягне 10%.