У курортному Моршині (Львівська область) у межах пілотного проєкту МОЗ у місті вакцинували понад 60% дорослого населення. Як результат, з 20 червня тут не виявляють хворих на COVID-19.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Станом на 2 серпня у Моршині щонайменше одну дозу отримали 72,4% дорослих, а 66% — завершили вакцинацію.
За даними місцевих медиків, приблизно 15% людей уже перехворіли COVID-19.
90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac. Також щеплення робили препаратами від AstraZeneca та Pfizer/BioNTech.
Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар, що такі показники захворюваності свідчать про хороші результати пілотного проєкту.
«Вакцини проти COVID-19 демонструють високі рівні ефективності та захисту. І це не лише український, але й світовий досвід. Звісно, ми чудово розуміємо всі обмеження такого проєкту, але маємо сказати про те, що досягнуті високі та надвисокі цифри універсального охоплення є необхідною умовою для припинення спалаху», — сказав він.
Що за експеримент?
Пілотний проєкт МОЗ стартував 16 квітня. У відомстві хотіли перевірити ефективність вакцинації в окремому населеному пункті.
Для цього обрали Моршин — він є найбільшим курортним містом у Львівській області та має можливості для організації відпочинку та реабілітації великої кількості людей.
Всього у Моршині проживає 4 239 людей.
Проєкт передбачав вакцинацію близько 70% населення, щоб сформувати колективний імунітет. Останній день вакцинації у місті у межах цього проєкту припав на 13 травня.