Експерти прогнозують новий спалах COVID-19 в Україні вже за два тижні

В Україні новий спалах коронавірусу може розпочатися у найближчі два тижні. У 20 українських регіонах вже збільшується кількість шпиталізацій.

Такі прогнози склали експерти Київської школи економіки (KSE).

Там зазначили, що у більшості областей зростає рівень шпиталізацій, що свідчить про можливий спалах вже упродовж наступних двох тижнів.

У шести областях такі як,Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька фіксують половину всіх шпиталізацій у країні.

Умовно регіонами «тимчасової безпеки» у KSE називають Київ, Полтавську, Сумську та Чернігівську області, де тиждень до тижня фіксують коливання в бік спадання на плато. 

Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE каже, що зараз говорити про початок спалаху в країні ще зарано. Однак упродовж кількох тижнів ситуація може докорінно змінитися. 

Раніше Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я, попереджав, що через зростання захворюваності на COVID-19 в Україні можуть відновити локдаун. Ці заходи пов'язують з поширенням штаму «Дельта», який, за даними ВООЗ, наявний уже в щонайменше 111 країнах світу.

Він закликав людей вакцинуватися проти коронавірусу, щоб уникнути спалахів хвороби.

МОЗ може запровадити привілеї для COVID-вакцинованих на час локдауну