Експерти ВООЗ вважають малоймовірним, що COVID-19 занесли до Китаю ззовні
Getty Images

Версія про те, що коронавірус могли завезти до Китаю з іншої країни у заморожених продуктах чи в якийсь інший спосіб, є вкрай малоймовірною.

Як передає «Укрінформ», про це на брифінгу заявив голова групи експертів ВООЗ Пітер Бен Ембарек.

За його словами, в Китаї були виявлені лише поодинокі випадки коронавірусу в заморожених продукта. Їх не могли завезти до країни у 2019 році, коли ніде у світі не фіксували коронавірусу.

«Тому ідея потрапляння вірусу до Китаю у 2019 році через продукти харчування — це не та версія, на якій ми фокусуємося», — зазначив Ембарек.

Він додав, що ВООЗ схиляється до тієї версії, що коронавірус міг поширитися на ринку в Ухані через заморожене м'ясо місцевої худоби.

Раніше експерти ВООЗ відвідали шпиталь у місті Ухань, де лікувалися перші пацієнти з коронавірусом. Вони побували і на продовольчому ринку, де було вперше виявлено випадки інфікування, а також у центрі контролю за хворобами та центрі боротьби із захворюваннями тварин.

Спалах коронавірусу в Ухані був більшим, ніж вважалося, підсумувала місія ВООЗ.

Група з 13 експертів прибула до Уханя 14 січня. До складу команди ВООЗ увійшли фахівці зі США, Австралії, Німеччини, Японії, Великої Британії, РФ, Нідерландів, Катару та В'єтнаму.

Вже у грудні 2019 року в Ухані циркулювало 13 штамів коронавірусу — ВООЗ