Польща, Угорщина та Словаччина, які ввели національні заборони на експорт української агропродукції, готові розглядати запропонований Україною варіант вирішення проблеми.
Про це розповів заступник міністра економіки Тарас Качка, повідомила пресслужба відомства ввечері 20 вересня.
«В понеділок ми представили наш план контролю експорту сільгосппродукції всім державам-сусідам. Маємо дуже гарний відгук з боку Румунії та Болгарії, які досить позитивно відреагували, і не ввели національні заборони. Інші три країни, в тому числі і Польща, теж вже дають позитивні сигнали щодо готовності розглядати механізм, запропонований Україною», — пояснив посадовець.
За його словами, Україна запропонувала ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до п'яти країн ЄС.
Качка запевнив, що польська сторона погодилася до переговорів, і сподівається до кінця тижня знайти компроміс.
Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус 20 вересня також підтвердив готовність до пошуків компромісу.
«Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися»,— сказав він і додав, що Польща відкрита для пошуку рішення, яке убезпечить польський ринок, захистить його і допоможе Україні.
Вже 21 вересня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою.
Вони обговорили пропозицію України щодо вирішення зернової кризи. Відповідно до заяви українського міністерства, польська сторона розгляне запропонований план експорту і представить свої зауваження до нього. Наступні переговори мають відбутися найближчим часом.
На український варіант вирішення проблеми вже погодилася Словаччина. За результатами перегорів профільних міністрів двох країн досягнута домовленість про створення системи ліцензування торгівлі зерном. Про це пише Reuters з посиланням на заяву словацького міністерства.
Однак до запуску цієї системи і її перевірки заборона на імпорт чотирьох видів української агропродукції до Словаччини зберігатиметься. Також за результатами перемовин Україна погодилася відкликати свою скаргу до СОТ щодо дій Братислави.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.