404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Електрокар Tesla долетів до Марса! Тепер черга за людьми
SpaceX

Американський експерт з космонавтики Джонатан Макдауелл заявив, що двомісний спортивний автомобіль Tesla, запущений Ілоном Маском в космос, 7 жовтня дістався Марса й пролетів на відстані сім мільйонів кілометрів від Червоної планети.

За розрахунками Макдауелла, якими він поділився в Twitter, 7 жовтня Tesla Roadster підлетів до Марса на 7,41 мільйона кілометрів. Це найменша відстань, на яку автомобіль міг наблизитися до планети.

Таким чином, електрокар, недавно зарахований до категорії так званого космічного сміття, подолав черговий рубіж. Об’єкт нині перебуває в Загальному каталозі штучних космічних об'єктів (GCAT). Його запустили на ракеті-носії Falcon Heavy в лютому 2018 року, з тих пір електрокар віддалився від Землі на відстань близько 89,6 мільйона кілометрів. Станом на вересень 2020 року швидкість переміщення електрокара в космосі склала приблизно 14,5 кілометра в секунду.

У серпні 2019 року Roadster завершив перший оборот навколо Сонця — на це пішло 557 днів. На той момент машина віддалилася від Землі на відстань 115 мільйонів кілометрів.

Найближчий підхід до Землі, на відстань 52 000 000 км, Tesla Roadster зробить цієї осені — 5 листопада.

Тим часом на Землі випробовують наступні моделі електрокара. Як ми повідомляли раніше, автопілот Tesla навчився проїжджати перехрестя на зелене світло.

 

Ілон Маск запустив тестову версію глобального Інтернету Starlink