Електронна черга на ВЛК: що це таке та у яких містах працює

Під час війни в країні мобілізувалися тисячі українців та українок, які зараз героїчно захищають нашу державу від російської навали. Щоб приєднатися до лав ЗСУ, вони повинні у першу чергу пройти військово-лікарські комісії (ВЛК). Це стосується і тих військовослужбовців, які отримали поранення та лікувалися.

Для цього захисники мали вистоювати довжелезні черги, бо самих комісій не вистачало для обслуговування такої кількості військових. Аби прибрати зайву бюрократію та можливі зловживання з процесу проходження військово-лікарських комісій у травні 2023 року в українських містах запрацювала послуга електронної черги на ВЛК.

А 2 листопада Міністерство оборони України повідомило, що віськовослужбовці можуть проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) майже у всіх військових поліклініках країни.

Електронна черга на ВЛК: як записатися та які переваги

Для того, щоб поставити військовослужбовця в електронну чергу:

  • начальник медичної служби має звернутися до закладу охорони здоровʼя, у зоні підпорядкування якого перебуває підрозділ, та отримати від поліклініки інструкцію для подальшої реєстрації;
  • після цього начальнику медслужби створюють особистий електронний кабінет, через який він зможе записувати військовослужбовців на ВЛК та на прийом до лікаря.

У Міноборони додають, що на основі записів та проходження військово-лікарської комісії лікарі аналізують дані щодо завантаженості та дефіциту спеціалістів.

У разі потреби, медики шукатимуть додаткових профільних спеціалістів як серед мобілізованих медиків, так і серед цивільних спеціалістів.

У Міноборони наголосили, що протягом останнього місяця майже половина пацієнтів військових поліклінік записалися для проходження ВЛК заздалегідь, кажуть в Міноборони.

Міноборони ставить за мету залучити всіх начальників медичних служб військових частин до користування сервісом для завчасного запису на ВЛК.

Одна з основних переваг — для військових зникає потреба приїздити до поліклініки на 8.00 та цілий день чекати на прийом до потрібного лікаря.

В яких містах найактивніше користуються сервісом 

Наразі сервіс розгорнутий у всіх військових поліклініках, де можна пройти амбулаторне ВЛК (без госпіталізації), а найактивніше «єЧергою» користуються у Києві, Одесі, Дніпрі та Вінниці.

Згодом Міноборони планує залучити всіх начальників медичних служб військових частин до користування сервісом для завчасного запису на ВЛК.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

МОЗ встановило чіткі терміни проходження ВЛК для військовозобов'язаних