В Україні вже функціонує єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» та постійно наповнюється інформацією.
Про це у коментарі «Еспресо» розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — Прим. ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів міністр.
За його словами Федорова, реєстр вже наповнений на понад 90%. Однак є питання сервісів на базі системи «Оберіг» та якими вони будуть. Мінцифри очікує бачення від нової команди Міноборони.
Що відомо про систему «Оберіг»
Новопризначений міністр оборони заявив, що одним з основних завдань на посаді є запуск єдиного реєстру призовників та цифровізація всіх процесів, що унеможливить будь-які корупційні ризики.
Законопроєкт про Єдиний реєстр військовозобов’язаних №10062 зареєстрували у Раді у вересні. ВІн міститиме персональну та службову інформацію, яка потрібна для взяття на облік, отримання статусу УБД або отримання статусу непридатного до служби.
Для формування реєстру використовуються:
- Дані реєстру виборців України. Центральна виборча комісія мала надати Міноборони дані про всіх громадян віком від 18 до 60 років. З цієї маси інформації мали відсіяти дані про осіб, які не є військовозобов’язаними.
- Відомості з баз даних/реєстрів інших держорганів: Національної поліції, Державної судової адміністрації, Офісу генпрокурора, Пенсійного фонду, Міністерства охорони здоров’я, Міносвіти, Держприкордонслужби, Державної податкової служби, Державної міграційної служби.
Доступ до цих даних матимуть ТЦК та СБУ. Інформація допоможе поставити військовозобов’язаного на облік без його особистої явки в ТЦК, відстежувати їхнє переміщення країною і перевіряти підстави для виїзду за кордон.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.