Європейські країни не визнаватимуть Крим російською територією, навіть якщо це зроблять Сполучені Штати, адже це загрожує знищити заснований на правилах порядок, який є в основі миру на континенті впродовж десятиліть.
Про це пише Financial Times з посиланням на джерела.
Європейські столиці не підтримають будь-який крок США стосовно визнання Криму російським і не тиснутимуть на Київ, щоб той погодився на такі умови. Високопосадовці ЄС називають своїми червоними лініями правовий статус Криму і прагнення України до НАТО.
Найбільшим європейським державам, які входять у НАТО, необхідно перешкодити Вашингтону визнати Крим російським в односторонньому порядку, оскільки це винагородить агресію росії, заохотить її відстоювати свої претензії в Грузії та Молдові, і посилить загрозу для інших пострадянських країн, зокрема Естонії, Латвії і Литви, які є членами НАТО та ЄС.
Статус Криму може спричинити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, відзначає видання. Перед пропозицією США представники НАТО намагалися применшити внутрішні розбіжності щодо України, наполягаючи, що щорічний саміт лідерів Альянсу в Гаазі буде присвячений питанням оборонних витрат, а не війні, за словами учасників обговорень.
За такого розвитку подій конфлікти поширяться і всередині ЄС, зокрема стосовно того, що робити з санкціями проти рф, якщо Вашингтон скасує свої.
«Справи мають зовсім недобрий вигляд», — сказав чиновник ЄС, додавши, що будь-який крок США про визнання Криму росією або вимоги до європейських столиць пом’якшити санкції проти москви «вб’є єдність ЄС».
Європейські країни, які входять і до ЄС, і до НАТО, зараз намагаються домовитися з командою Дональда Трампа про майбутню співпрацю у сфері безпеки та торгівлі. Вони хочуть уникнути великої тарифної війни, яка може сильно зашкодити їхнім економікам. Є побоювання, що США можуть використати це питання як спосіб тиску під час переговорів.
Зараз європейці вже не сподіваються, що їх залучать до переговорів про врегулювання війни в Україні. Надії остаточно розвіялися, коли держсекретар США Марко Рубіо відмовився від зустрічі в Лондоні з українськими та європейськими посадовцями, а спеціальний представник Трампа Стів Віткофф замість цього вирішив вчетверте поїхати до Путіна.
Адміністрація Трампа презентувала Києву угоду із дуже вигідними для москви умовами, серед яких визнання США суверенітету росії над Кримом (що порушує узгоджену політику НАТО) і заборону на членство України в НАТО. Україні мало що пропонували в обмін на відмову від своєї території.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.