ЄС та НАТО готуються прийняти спільну декларацію про війну, яку не могли узгодити рік — ЗМІ

Європейський союз і НАТО найближчим часом виступлять із спільним закликом до росії припинити війну і залишити Україну, а також пообіцяють Києву повну підтримку. Цей документ не могли узгодити більше року, пише Politico.

Відповідну декларацію довго не могли схвалити через напруженість у відносинах між Туреччиною та Кіпром. Однак тепер, за даними джерел видання, остаточний варіант нарешті узгодили і можуть офіційно оприлюднити 19 чи 20 грудня, або, якщо не вдасться узгодити графіки, — вже на початку 2023 року.

«Хоча текст у цілому нічим не примітний, зробити його офіційним стало б значним дипломатичним досягненням, враховуючи місяці, які були потрібні для його отримання», — зазначає Politico.

У майже «остаточному варіанті» ЄС і НАТО закликають РФ «негайно припинити цю війну і піти з України» і знову заявляють про свою «непохитну та постійну підтримку її незалежності».

Вони також домовилися «повністю підтримувати невід'ємне право України на самооборону та обирати свою долю». Також у декларації зазначається, що «жорстока війна Росії посилила продовольчу та енергетичну кризу, що торкнулася мільярдів людей по всьому світу».

Окремий параграф документи присвячений Китаю. «Зростаюча наполегливість і політика Китаю створюють виклики, які ми повинні вирішити», — йдеться у ньому.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Україна розраховує на розгляд заявки щодо вступу в НАТО на наступному саміті