ЄС закликав Лукашенка відмовитися від секретних страт у в'язницях

Європейський Союз закликає Білорусь відмовитися від практики секретних страт у в'язницях. Також Мінськ закликають взагалі відмовитися від приведення смертних вироків у виконання.

Про це йдеться в заяві Набіли Массралі, спікера зовнішньополітичної служби ЄС.

«Відмова у наданні інформації родичам уже неодноразово свідчила про секретні страти, що проводяться авторитарним режимом в Білорусі, єдиній європейській країні, де все ще застосовують смертну кару», — йдеться в заяві.

Також ЄС закликає покласти край секретності пенітенціарної системи Білорусі.

«Смертна кара — це жорстоке і нелюдське покарання, яке не служить стримуючим фактором для вчинення злочинів і становить неприйнятне заперечення людської гідності та недоторканності», — додала Массралі.

В Європейському Союзі припустили, що в Білорусі нещодавно могли таємно стратити засудженого до смертної кари Віктора Павлова.

Сестра Віктора Павлова Раїса розповіла координатору кампанії «Правозахисники проти смертної кари в Білорусі», що півтора місяця не отримувала листів від брата, їй відмовили в побаченні і не повідомили про стан Віктора. Адвокат не змогла потрапити до СІЗО до підзахисного — їй сказали, що Віктора Павлова там немає. Раїса Павлова вважає, що її брата могли розстріляти.

Віктор Павлов був визнаний винним у вбивстві двох пенсіонерок. Його засудили до смертної кари в кінці липня 2019 року.