ЄС запропонував визнати «зеленими» атомну енергетику та газ
Getty Images

Європейська комісія запропонувала державам-членам ЄС визнати атомну енергетику та газ екологічно безпечними джерелами енергії.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з поданим документом, інвестиції в атомні електростанції слід вважати стійкими, якщо вони забезпечують поховання радіоактивних відходів, а їхнє будівництво було схвалено до 2045 року.

Електростанції, які працюють на природному газі, схвалять, якщо їх будівництво було дозволено до 2030 року. Але їм доведеться замінити застарілу техніку та утримувати обсяг викидів СО2 у рамках встановленої норми.

Наразі країни розглядають проєкт. Якщо більша частина виступить проти, то його не схвалять.

Штеффі Лемке, міністр охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки Німеччини, назвала такі плани «абсолютно неправильними».

«Джерело енергії, яке в разі аварії на реакторі може призвести до руйнівних екологічних катастроф і залишає по собі величезну кількість небезпечних високорадіоактивних відходів, не може бути екологічним», — заявила вона.

Водночас Франція, Польща та шість інших східноєвропейських країн вважають, що без використання атомної енергетики шкідливий вплив на клімат буде більший. Вони стверджують, що ЄС не вдасться стати нейтральним щодо впливу на клімат до 2050 року, чого вимагають міжнародні зобов'язання.

На випадок загибелі людства. В Австралії встановлять «чорну скриньку» Землі