Євген Мураєв став офіційно підозрюваним у держзраді — СБУ

Служба безпеки повідомила про підозру в державній зраді екснардепу, керівнику забороненої партії «Наші» Євгену Мураєву.

За даними слідства, він використовував підконтрольний телеканал «Наш» для масового поширення кремлівських наративів в інформаційному просторі України.

Насамперед це стосувалось подачі викривленої інформації про внутрішню ситуацію в нашій державі та її сприйняття на міжнародній арені.

У зв’язку з цим на початку лютого 2022 року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції РНБО, а згодом ініційовані СБУ експертизи підтвердили «факти злочинної діяльності фігуранта проти державної безпеки України».

Також восени 2022 року під час обшуків за місцями проживання та в офісах Мураєва СБУ виявила готівку в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку і мобільні телефони з доказами незаконних дій.

У результаті йому повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Екснардепу загрожує до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, на початку вторгнення Мураєв втік за кордон. У вересні журналісти встановили, що він з родиною живе у Відні та буває у Братиславі у справах.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Нардеп від ОПЗЖ отримав підозру у держзраді — СБУ (фото)