Єврокомісія офіційно рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС

Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Про це повідомила на брифінгу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Остаточне приймуть лідери країн ЄС на саміті 23-24 червня.

«Українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони разом з нами жили європейською мрією», — наголосила голова ЄК.

Водночас фон дер Ляєн заявила, що Україні необхідно провести реформи у сфері правоохоронної системи та антикорупційного законодавства. Крім того, фон дер Ляєн згадала про закон про деолігархізацію і про те, що Україна має ухвалити рекомендації Венеціанської комісії у сфері прав меншин.

Єврокомісія надала план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС. Перелік цих вимог опублікував голова Офісу президента Андрій Єрмак:

  • Ухвалення та впровадження законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;
  • Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • Подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  • Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF);
  • Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України;
  • Має запрацювати «антиолігархічний» закон;
  • Необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством;
  • Необхідно завершити реформу законодавчої бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії і розробити механізми її впровадження.

Також Єврокомісія рекомендувала надати Молдові статус кандидата в члени ЄС. Щодо заявки Грузії, то їй висунили низку умов, які необхідно виконати для отримання цього статусу.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Санкції з росії не зніматимуть до «справедливої угоди» з Україною — Шольц