Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Про це повідомила на брифінгу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Остаточне приймуть лідери країн ЄС на саміті 23-24 червня.
«Українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони разом з нами жили європейською мрією», — наголосила голова ЄК.
Водночас фон дер Ляєн заявила, що Україні необхідно провести реформи у сфері правоохоронної системи та антикорупційного законодавства. Крім того, фон дер Ляєн згадала про закон про деолігархізацію і про те, що Україна має ухвалити рекомендації Венеціанської комісії у сфері прав меншин.
Ukrainians are ready to die for the European perspective.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) June 17, 2022
We want them to live with us the European dream. pic.twitter.com/3SPRqkgK7l
Єврокомісія надала план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС. Перелік цих вимог опублікував голова Офісу президента Андрій Єрмак:
- Ухвалення та впровадження законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;
- Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
- Подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
- Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF);
- Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України;
- Має запрацювати «антиолігархічний» закон;
- Необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством;
- Необхідно завершити реформу законодавчої бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії і розробити механізми її впровадження.
Також Єврокомісія рекомендувала надати Молдові статус кандидата в члени ЄС. Щодо заявки Грузії, то їй висунили низку умов, які необхідно виконати для отримання цього статусу.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.