Євроконтроль прогнозує відновлення авіаподорожей до Європи — залежно від винайдення вакцини

Європейська організація з безпеки повітряної навігації опублікувала три прогнози відновлення авіаперевезень в Європу. Вона опублікувала їх на своєму сайті.

Згідно з оптимістичним сценарієм Євроконтролю, трафік відновиться до 2024 року, якщо вакцина від COVID-19 стане широкодоступною до літа 2021 року.

Найбільш вірогідний сценарій — трафік рівня 2019 року повернеться до 2026 року, якщо вакцина буде доступна до літа 2022 року.

Найгірший сценарій передбачає, що трафік не повернеться до показників 2019 року до 2029 року. Це станеться, якщо вакцина буде неефективною. У цьому випадку у 2024 році він складе 75% від показника 2019 року.

«Це катастрофічна картина для авіації і галузі ясно показує, чому для держав так важливо приймати послідовні і узгоджені заходи для підтримки авіаційної галузі. Щоб пасажири знову відчували себе в безпеці», — заявив генеральний директор Євроконтролю Імонн Бреннан.

Збитки авіагалузі через пандемію

У Міжнародній асоціації повітряного транспорту підрахували масштабні збитки авіагалузі через закриття кордонів і закликали уряди країн світу знову відкрити кордони для мандрівників, впровадивши тестування на COVID-19 в аеропортах замість самоізоляції по прибуттю. Одночасно асоціація просить фінансово підтримувати авіакомпанії, щоб врятувати повітряну галузь від повного краху.

Як повідомляє УНІАН, посилаючись на прогнози IATA, в 2020 році кількість пасажирів скоротиться як мінімум на 70% в порівнянні з 2019 роком для поїздок до, із та всередині Європи. Очікується, що в 2020 році загалом літатимуть всього 340 млн мандрівників в регіоні в порівнянні з 1,2 мільярдами в 2019 році.

За оцінками Air Transport Action Group, через падіння попиту на авіаперевезення близько 4,8 млн робочих місць, безпосередньо пов'язаних з повітряним транспортом, знаходяться під загрозою. На додаток до цього мільйони людей, зайнятих у сфері подорожей і туризму, також знаходяться в хиткому стані.

 

У 2020 році туристична сфера зазнала збитків на суму понад $700 млрд. Інфографіка ООН