404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Європарламент відкрив можливість експорту насіння з України до ЄС

Європарламент визнав українську систему сертифікації насіння еквівалентною вимогам ЄС. Це дозволить Україні експортувати насіння до країн Євросоюзу. Для сільського господарства це означає збільшення виробництва рослинної продукції з доданою вартістю.

Про рішення європейців написав на своїй сторінці на Facebook торговий представник України Тарас Качка.

«Українське насіння отримало доступ на ринок ЄС. Мова йде не про «сємкі», а про насіння, з якого ростуть ті самі мільйони тонн врожаїв. За відповідне рішення вчора проголосував Європарламент. Це було ключове голосування у процедурі», — написав він.

Качка зазначив, що для сільського господарства це рішення означатиме збільшення виробництва рослинної продукції з доданою вартістю.

«Насправді це шлях до консолідації рослинництва в Україні — більше місцевого насіння, більше місцевої агротехніки. Насіння — домен глобальних корпорацій. А отже, вони роблять ставку на Україну, і це гарна новина для нашої економіки в цілому», — зазначив він.

Перед тим, у квітні 2020 року, Єврокомісія запропонувала Європарламенту й Раді ЄС визнати українську систему сертифікації насіння еквівалентною вимогам ЄС. У пропозиції Єврокомісія вважала доцільним визнання українського насіння та дозвіл на його обіг на території ЄС, а також підтримувала стимулювання торгівлі насінням між Україною і ЄС.

В документі чиновники оголосили, що, згідно результатів проведеної Єврокомісією експертизи законодавства, норми України передбачають той самий рівень і порядок експертизи насіння, його маркування та контролю, як і в ЄС.

 

В Мінекономіки радіють: експорт товарів повернувся на докризовий рівень