Європейське космічне агентство набирає жінок-космонавтів
New Scientist

Європейські космічні керівники розпочали свою першу за 11 років програму набору нових космонавтів. Вони зробили особливий акцент на заохоченні жінок та людей з обмеженими можливостями приєднуватися до місій на Місяць і, зрештою, на Марс.

Європейське космічне агентство (ESA) заявило у вівторок, що воно прагне збільшити різноманітність своїх екіпажів й шукає до 26 постійних і резервних космонавтів.

ESA попередила, що очікує надходження «дуже великої кількості» заявок під час восьмитижневого прийому на роботу з 31 березня. Чиновники заявили, що кандидатам доведеться пройти жорсткий процес відбору, який триватиме до жовтня 2022 року.

«Кандидати повинні бути ментально готовими до цього процесу», — цитує The Guardian слова на пресконференції Люсі ван дер Тас, керівника відділу з питань набуття талантів ЄКА.

Технології адаптації, які дозволили людям перебувати в космосі, можуть дати шанс і людям із обмеженими можливостями, заявила італійський астронавт Саманта Крістофоретті.

«Коли йдеться про космічні подорожі, ми всі — з обмеженими можливостями», — додала Крістофоретті.

Вимоги до роботи космонавта в ESA включають ступінь магістра природничих наук, техніки, математики або інформатики та трирічний досвід аспірантури.

ESA

«Я думаю, що це чудова можливість дізнатися багато нового про себе», — сказала Крістофоретті.

Набір оголосили, коли польоти людини в космос знову відроджуються.

Після багатьох років, коли єдиним місцем запуску космічних місій із екіпажем був Байконур у степах Казахстану, співпраця з приватними компаніями, такими як SpaceX, породила перспективи для нових експедицій.

Куди поїхати на Марсі. Гід по пам'ятках Червоної планети