Євросоюз нагадав, що російська блокада на Чорному морі несе дестабілізацію всьому регіону
УНІАН

Оголошене Росією закриття окремих районів Чорного моря буде порушенням суверенітету України й може дестабілізувати безпекову ситуацію в усьому регіоні.

Як передає «Укрінформ», про це заявили представники Євросоюзу на онлайн-засіданні Постійної ради ОБСЄ у четвер, 6 травня.

«Оголошене Росією закриття окремих районів Чорного моря до жовтня 2021 року буде черговим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України. Це закриття, разом із продовженням мілітаризації незаконно анексованого Кримського півострова, може дестабілізувати безпекову ситуацію не лише в Україні, а й у Чорноморському регіоні та за його межами», — сказали речники ЄС.

У заяві вони нагадали, що Євросоюз непохитно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів. ЄС закликав Росію діяти аналогічним чином. Також союз наголосив, що він і далі не визнає анексію Росією Криму. А це означає подовження обмежень проти РФ.

Передісторія

Москва оголосила 24 квітня про закриття на пів року трьох районів Чорного моря в районі окупованого Криму для іноземних військових кораблів і державних суден.

Під заборону потрапили видовжена ділянка акваторії вздовж узбережжя приблизно від Севастополя до Гурзуфа, прямокутна ділянка біля берегів Керченського півострова (на траверзі Опукського природного заповідника) і невелика ділянка біля західного узбережжя Криму.

Реакція світової спільноти дозволила уникнути вторгнення РФ — Кулеба