404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Євросоюз опублікував річний звіт про реформи в Україні. Автори згадують «конституційну кризу» і незалежність Нацбанку
Getty Images

Європейський Союз 1 грудня опублікував річний звіт про реалізацію Україною реформ, відповідно до Угоди про асоціацію «Україна-ЄС» за останній рік. У звіті відзначається прогрес у виконанні реформ та виклики, які стоять перед нашою країною. Чиновники згадали конституційну кризу у заяві, опублікованій на сайті Єврокомісії.

Незважаючи на дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на сході і спалах пандемії COVID-19, Україна продовжувала просуватися по шляху реформ. Важливо, щоб політичні лідери України продовжили зусилля і зробили реформи незворотними, особливо у тому, що стосується верховенства закону. Український народ цього очікує

Комісар з питань сусідства та розширення Олівер Варга додав, що «ЄС продовжуватиме підтримувати Україну у просуванні програми реформ, щоб повністю реалізувати і скористатися перевагами Угоди про асоціацію, а також пом'якшити негативний вплив кризи, викликаної корона вірусом».

Єврокомісар очікує від України підтримки спільних цінностей демократії, верховенства закону, поваги до міжнародного права й прав людини, включаючи права меншин. Він заявив про мету ЄС «підтримати стратегічну орієнтацію України на більш тісну інтеграцію» із союзом.

У звіті чиновники підкреслили форсовану законодавча діяльність у перші місяці роботи нового парламенту й уряду України, що відображало очікування українців.

Ключові реформи, зокрема банківська і земельна, на думку ЄС, просунулися, незважаючи на пандемію.

«У сферах правосуддя, верховенства закону і боротьби з корупцією відбулося кілька позитивних зрушень, зокрема: ВАКС виніс свої перші вердикти, співпраця між НАБУ і САП покращилася, але кількість обвинувальних вироків по розслідуваннях корупції поки залишається низькою» — підкреслили в ЄС.

Єврочиновники вважають, що недавні рішення КСУ поставили під сумнів досягнення країни у боротьбі з корупцією й підтвердили, що серйозна судова реформа залишається життєво важливою. Судове переслідування за шахрайство із ПриватБанком на суму €4,6 млрд також не завершене, констатують вони.

Крім того, автори наголошують, що, після прийняття закону про банківське врегулювання, важливо забезпечити незалежність Нацбанку і підтримати довгострокову фінансову стабільність, незважаючи на відставку голови Національного банку (Якова Смолія — Прим. ред.) у липні.

У звіті підкреслили прогрес, досягнутий Україною у цифровому секторі. Також автори вітають реформу децентралізації.

«Подальші узгоджені зусилля будуть потрібні також у таких секторах, як енергетика, корпоративне управління державних підприємств, а також у галузі судової реформи та верховенства закону у більш широкому сенсі, де громадяни України явно потребують прогресу. ЄС продовжить підтримувати Україну у її комплексній програмі реформ», — заявили в Євросоюзі.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив, що Україна розраховує посилити співпрацю з ЄС через долучення до нових ініціатив блоку.

Українці отримують найбільше посвідок на проживання в ЄС з 2016 року