Заборона на імпорт вугілля і закриття портів: ЄС погодив п'ятий пакет санкцій проти росії

Європейський союз запроваджує п’ятий пакет санкцій проти росії через «жорстоку, нещадну війну», яку вона веде, зокрема, проти цивільного населення України.

Про це пише Bloomberg.

У рамках п'ятого пакету санкцій ЄС погодив повну заборону на експорт до росії озброєнь.

Крім того, заборона на імпорт вугілля стане першими санкціями ЄС, спрямованими проти прибуткової енергетичної галузі росії та оцінюється у €4 млрд на рік.

Також через санкції торговим судам росії буде закритий доступ до європейських портів, а російському вантажному транспорту заборона на в'їзд до ЄС.

Запроваджується заборона транзакцій з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде й ВТБ — другий за величиною російський банк. Разом нині підсанкційні фінустанови становлять 23% російського ринку.

Також ЄС заборонить експорт до росії напівпровідників, машин та транспортного обладнання на суму €10 млрд.

Попри численні заклики українських політиків, Євросоюз поки не збирається запроваджувати ембарго на нафту та газ з рф, частково через блокування Німеччини, однак Урсула фон дер Ляєн, голови Єврокомісії запевнила, що блок обговорює подальші обмеження нафтового імпорту з країни-агресора, але не газового.

Повний список нових санкцій буде оприлюднено найближчим часом.

За словами Урсули фон дер Ляєн, голови Єврокомісії, ці обмеження є відповіддю на звірства окупантів у українській Бучі, фото яких сколихнули увесь світ.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Дефолт росії: іноземний банк не прийняв платіж у рублях за євробондами
Підтримка курсу рубля виснажує військовий потенціал росії — Мінфін США