404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Facebook хоче менше політики у своїй новинній стрічці
TheNextWeb

Засновник найбільшої в світі соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг повідомив, що його компанія має намір мінімізувати появу політичного контенту в новинних стрічках користувачів.

«Люди не хочуть, щоб політика і боротьба взяли гору над їхнім досвідом. Ми збираємося ще більше зосередитися на тому, щоб стати силою, яка зближує людей», — заявив Цукерберг під час щоквартального звіту про доходи Facebook, пише The Guardian.

Алгоритми платформи більше не рекомендуватимуть своїм користувачам приєднуватися до груп політиків та активістів. Цю нову мету представив Цукерберг, поряд з дуже хорошими фінансовими результатами на 2020 рік.

Facebook розширив кількість користувачів у всьому світі до  2,6 млрд восени 2020 року в США під час напруженої президентської кампанії.

Цукерберг розглядає способи зменшення частки політичного контенту в стрічці новин користувачів. «Політика має тенденцію втручатися скрізь, але ми маємо багато відгуків від наших членів, які цього не хочуть», — цитує Le Figaro гендиректора компанії. Facebook заявляє, що зараз хоче зосередитись на більш «позитивних» та прибуткових взаємодіях.

Починаючи з 2016 року, часу виборів Дональда Трампа та референдуму про Brexit, гіганта соціальних мереж критикували за поширення неправдивої інформації та за те, що Facebook був платформою для людей та організацій, що підбурюють до насильства.

За словами засновника, соцмережі, вона «назавжди відмовиться від алгоритмічних рекомендацій для груп, що займаються політичними і соціальними проблемами». При цьому Цукерберг не розповів, як саме Facebook має намір налаштовувати новинну стрічку, і не уточнив, як та визначатиме, що контент є «політичним».

Одночасно з цим американський мільярдер запевнив, що, як і раніше, «повністю прихильний до вільного вираження думки». Він не хоче обмежувати можливість користувачів висловлювати політичні погляди. Однак, незважаючи на це, компанія «відповідатиме на відгуки користувачів», що вказують, що політичний контент є «непопулярним».

У матеріалі повідомляється, що напередодні президентських виборів в США, восени 2020 року, фірма «призупинила розгляд пропозицій» політичної реклами і тепер хоче зробити таке обмеження постійним. При цьому звіт аналітиків з компанії Markup показав, що користувачів, як і раніше, регулярно спрямовували до політичних груп через алгоритми платформи ще на початку січня 2021 року.

Після появи звіту сенатор-демократ Ед Маркі з Массачусетса, США, направив до Facebook листа з проханням відповісти, чому компанія не виконала свої обіцянки, зазначивши, що, на його думку: «система рекомендацій Facebook для політичних груп становить серйозну загрозу для американської демократії і громадської безпеки».

Влада США подала проти Google два антимонопольні позови протягом двох днів