Фантомні болі українських водіїв. Для них підготували чергове нововведення

Поліція планує ускладнити житття українським водіям. Найближчим часом на дорогах з'являться патрульні автомобілі, обладнані системою фіксації правопорушень в русі. Поліцейські вже встигли назвати це нововведення «фантомним патрулем».

Як розповів на пресконференції перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, на патрульний автомобіль встановлять прилад, який дозволяє фіксувати правопорушення, які відбуваються навколо поліцейського авто, навіть якщо воно перебуває у русі. Тобто, є можливість зафіксувати порушення швидкості руху автівок, які рухаються в попутному напрямку або у зустрічному.

Придбанням цих систем займається Державне агентство інфраструктурних проектів. Наразі вже проведено тендер на закупку чотирьох таких комплексів. Їх очікувана вартість була 3,75 млн грн. Аукціон виграла компанія ТОВ «Міжнародне агентство із захисту інтелектуальної власності та боротьби з піратством в кіберпросторі», яка запропонувала 2,85 млн грн.

Згідно з тендерною документацією, майбутній «фантомний» патруль має складатися з трьох камер відеозапису, що розмістять на даху патрульного авто, систем автоматичного розпізнавання номерних знаків, позиціонування транспортних засобів на мапі, вимірювання швидкості, створення та друку штрафів. Пакет доказів правопорушення має містити кілька зображень або відео, та всіх необхідних метаданих — часу, GPS координат, дозволеної швидкості, зафіксованої швидкості, серійного номеру приладу вимірювання швидкості, розпізнаного номерного знаку. Патрульний автомобіль має бути обладнано термопринтером формату А4 для друку цієї інформації. Протягом 2021-2023 років планується обладнати такими системами 300 автомобілів. Програму буде профінансовано з державного бюджету.

За словами автоюриста Володимира Караваєва, міністерство внутрішніх справ вже давно вивчало зарубіжний досвід використання подібних систем. Зокрема, розглядалися приклади поліції Туреччини та Італії.

«Чи потрібні такі системи? Однозначно, потрібні. Але, як це буде працювати, ми побачимо на практиці. Зараз це тільки наміри, які на фінальній реалізації, почасти змінюються», — сказав Chas News Караваєв.

Нагадаємо, з 1 червня 2020 року в Україні запрацювала система автоматичної відеофіксації порушення швидкісного режиму. За цей час було винесено 833 949 постанов за результатами перевищення швидкості, 645 526 з них вже оплачено.