«Фортуні» змінили запобіжний захід на особисте зобов’язання

У п'ятницю, 16 квітня, Печерський суд Києва ухвалив зміну запобіжного заходу Вікторії Котеленець, ветеранці «Правого сектору» з позовним «Фортуна».

Домашній арешт у нічний час їй замінили на особисте зобов’язання. Клопотання прокурора щодо продовження нічного домашнього арешту Вікторії Котеленець суд залишив без задоволення.

«87 днів — стільки може знадобитися, щоб змінити людині СІЗО на особисте зобов’язання без електронного браслета. При вигаданій підозрі в особливо тяжкому злочині», — написав у Facebook Віталій Цокур, адвокат «Фортуни».

Адвокат уточнив, що «Фортуна» формально все ще не може без дозволу слідчого прокурора повернутися до родини у селище Олексієво-Дружківка Донецької області.

Напередодні прокурор зняв одне з двох обвинувачень Вікторії Котеленець — за статтею «Жорстоке поводження з полоненими», яка передбачає до 12 років позбавлення волі. Але їй надалі інкримінують статтю «Участь у незаконних збройних формуваннях». Це не стосується її служби у 2015-2017 роках у складі ДУК «Правий сектор», за що ветеранка набула статус учасника бойових дій (УБД).

Вікторію Котеленець взяли під арешт співробітники Нацполіції 19 січня 2021 року, коли вона з’явилася до Міністерства у справах ветеранів, щоб отримати посвідку УБД. Їй інкримінували участь у так званому «марші полонених» у Донецьку в серпні 2014 року — буцімто вона конвоювала українських військовополонених.

Обвинувачення висунуто на підставі зовнішньої схожості з бойовичкою парамілітарних загонів Ольгою Суховою, як це здалося слідчому Нацполіції Дмитру Баренчуку. При тому, що сама Вікторія Котеленець у цей час перебувала за межами України, про що є фотосвідчення.

На думку слідчого прокурора, якби підозрювана Котеленець дійсно залишала межі України впродовж літа 2014 року, про це повинна була б зберігатися інформація у прикордонної службі України або була б наявна відмітка у її закордонному паспорті.

«У 2014 році через втрату Україною контролю над частиною території на сході контроль перетину кордону не здійснювався. Підозрювана в’їжджала на територію РФ за внутрішнім паспортом, у якому не ставляться відповідні відмітки», — заявляв раніше в суді адвокат Цокур.