Фотоісторія. 13 травня — день народження у «великого сліпого» Стіві Вандера
Getty Images

13 травня свій день народження відзначає співак та композитор Стіві Вандер. Він з’явився на світ у 1960 році.

Стіві з народження незрячий. Він з'явився на світ раніше строку, його помістили в «інкубатор». А далі була лікарська помилка — хлопчику дали завелику дозу кисню, і він назавжди втратив зір.

Алфавіт майбутній співак вивчив за звичайною абеткою, просто намацавши друковані літери.

Музикант стверджував, що його сліпотою скористався його адвокат. Вони підписували контракт, а той начебто не сказав Вандеру про пункт, за яким роялті у 6% від авторських гонорарів отримуватиме не лише адвокат, але і його сім’я після його смерті.

Стіві зростав у бідній сім’ї, але з можливістю розвивати музичний талант йому пощастило. У дев’ять років батьки купили синові губну гармошку. Трохи згодом асоціація підприємців подарувала йому ударну установку, а колишній сусід залишив піаніно.

У дев’ять років батьки подарували синові губну гармошку  / Getty Images

Не дивно, що вже в 13 років Стіві Вандер став наймолодшим виконавцем, чия пісня очолила чарт Billboard Hot 100. Це була Fingertips.

Стіві Вандер — це псевдонім. При народженні він отримав ім’я Стівленд Хардевей Джадкінс. Пізніше мати змінила його прізвище на Морріс.

За свою кар’єру Стіві отримав 25 премій «Греммі». А журнал Billboard поставив його на 5-е місце у списку ста найкращих артистів усіх часів.

З Девідом Бові, 1973 рік / Getty Images

Ти не можеш будувати своє життя на очікуваннях інших людей

У 1973 році, за три дні після виходу альбому Innervisions, Вандер потрапив у серйозну автокатастрофу. Вони їхали звивистою дорогою, назустріч рухалась вантажівка з колодами. Різко загальмувала і колоди розлетілися. Одна з них влучила в лоб музиканту, який дрімав на передньому сидінні. Стіві чотири дні перебував в комі, частково втратив нюх та смак.  

Найвідоміша пісня Стіві Вандера I Just Called to Say I Love You є саундтреком до фільму «Жінка в червоному». За неї Вандер отримав «Оскара».

Свою нагороду темношкірий музикант присвятив Нельсону Манделі, який в той час сидів у в’язниці в ПАР. Після цього в країні творчість Стіві Вандера заборонили.

З Нельсоном Манделою / Getty Images