Фотоісторія: 14 травня день народження у «батька Facebook» Цукерберга

14 травня 1984 року народився Марк Цукерберг — один з засновників соціальної мережі Facebook, глава Facebook Inc., один з найбагатших людей світу. Його статок на 8.05.2021 оцінювали у $119 млрд.

Марк з’явився на світ у Нью-Йорку і виховувався у єврейських традиціях. У 13 років йому облаштували бар-міцву у стилі «Зоряних війн».

Прабабуся Цукерберга — Маня Візенталь була родом з селища Скала-Подільська на Тернопільщині.

Ще в школі Цукерберг захопився програмуванням. Журнал  New Yorker писав: «Деякі діти грали у комп’ютерні ігри, а Марк їх створював».

Марк із своїми сестрами

Батько Цукерберга був дантистом і мав кабінет у себе вдома. Марк об’єднав усі домашні комп’ютери в єдину мережу для спілкування.

У коледжі Цукерберг іноді «виходив в офлайн» — він був капітаном команди з фехтування.

Із батьками після закінчення Гарварду

Ще до створення Facebook у Гарварді Цукерберг створив програму Facemash. Вона пропонувала студентам у мережі вибирати з пар фотографій інших студентів, голосуючи за найбільш привабливих. Адміністрація університету закрила програму як недоречну.

Перший офіс Facebook

Цукерберг одружений на Присціллі Чан, американці китайського походження. Щоб спілкуватися з її родичами, підприємець вивчив мандаринську. На ній Марк навіть зміг спілкуватися із лідером Китаю Сі Цзіньпінем під час однієї з зустрічей.

Цукерберг підписав «Клятву дарування», яку започаткували Воррен Баффетт та Білл Гейтс. Її підписанти зобов’язуються протягом свого життя пожертвувати 50% свого статку на благодійність. Цукерберг після народження дитини у 2015 році заявив, що віддасть на благодійність 99% акцій Facebook — це приблизно $45 млрд.

Цукерберг зі своєю родиною