25 травня 1996 року, на День Києва, у столиці відкрили оновлений пам’ятник княгині Ользі.
Оновлений — тому що перший пам’ятник на Михайлівській площі з’явився більше ста років тому — 4 (17) вересня 1911 року.
Його авторами були скульптори Іван Кавалерідзе, Петро Сниткін та архітектор Валеріян Риков.
Статую великої княгині доповнили пам’ятники просвітителям слов’янських народів Кирилу та Мефодію й пам’ятник апостолу Андрію Первозванному.
Монумент спорудили з модного на той час матеріалу — бетону. Хоча саме це завадило зробити задумані горельєфи. На них хотіли зобразити діяння Ольги. Але виготовити горельєфи з бетону виявилось неможливим.
Пам’ятник мав стати частиною масштабного проєкту під назвою «Історичний шлях» — низки монументів першим руським князям, які б протягнулися у своєрідну алею від Михайлівської площі до Софійської.
Але й перший пам’ятник княгині Ользі проіснував у Києві недовго. У 1919 році статую скинули з п’єдесталу, розбили й закопали під самим пам’ятником. У березні 1923 року демонтували статуї апостолів та просвітителів. У 1926 році на місці пам’ятника розбили сквер.
У 1996 році на цьому місці провели розкопки. Знайдені частини розбитої фігури княгині Ольги скріпили й встановили у парку скульптур Івана Кавалерідзе на Андріївському узвозі. Лише голову не знайшли.
А 25 травня 1996 року на Михайлівській площі відкрили оновлену скульптурну групу на чолі з статуєю княгині Ольги. Цього разу її зробили з білого мармуру.