Фотоісторія. 29 травня 1964 року у Києві відкрили найбільший в СРСР ботанічний сад
УНІАН

57 років тому, 29 травня 1964 року, у Києві відкрився Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка.

Він швидко став улюбленим місцем прогулянок киян і гостей міста. А в таку пору, як зараз, коли цвіте бузок, там просто не проштовхнутися!

Ідея створення нового ботанічного саду в Києві з’явилася ще 1918 року разом із Національною академією наук. Однак тільки у 1935 році затвердили детальний план, і розпочалася робота. Проєкт було складно реалізувати через труднощі з виселенням людей, які жили на території майбутнього ботсаду.

Генеральний проєкт Ботанічного саду Ще до початку Другої світової війни тут зібрали близько 1050 видів рослин просто неба і майже 1000 таксонів оранжерейних рослин та збудували окремий корпус для наукових лабораторій.

Під час окупації Києва військами нацистської Німеччини більшість колекцій втратилась.

Ботанічний сад у 1940-х роках / УНІАН

Відбудова Ботанічного саду з новою силою закипіла ще під час війни, після визволення Києва у 1944 році. 

29 травня 1964 року його відкрили для відвідувачів. 

У той день біля входу до Центрального ботанічного саду АН УРСР зібралися тисячі людей. Новостворений ботсад назвали на честь академіка Миколи Гришка — його першого директора.29 травня 1964 року відбулося відкриття Ботанічного саду / УНІАН

На світлинах, що збереглися у музеї історії Національного ботанічного саду, Іван Казанець, голова Ради міністрів УРСР, перерізає символічну червону стрічку.

На відкриття Ботанічного саду прибув також академік Борис Патон. Він та партійні очільники України висадили в саду шість дубків.

Академік Борис Патон / УНІАНСьогодні на 132 гектарах саду зібрано унікальну колекцію з 12 тис. видів, форм та сортів рослин. А місцеві орхідеї навіть встигли побувати в космосі на борту орбітальної станції «Салют» у 1980 році.

Також тут можна побачити найбільшу в Україні колекцію бузку. Щовесни вона приваблює у Ботанічний сад тисячі відвідувачів.

УНІАН

На території саду створені тематичні ботаніко-географічні ділянки: «Карпати», «Степи України», «Полісся», «Крим», «Кавказ», «Алтай» і «Західний Сибір», «Середня Азія», «Далекий Схід».

УНІАНУ 2012 році за сприяння уряду Кореї у Національному ботанічному саду створили корейський традиційний сад.

Саме тоді тут встановили павільйон «Аер'юнджун» — копію подібного павільйону в палаці Чандук у Кореї. Назва походить від слова «аер'юн», тобто «любов до лотосу», що символізує шляхетну вдачу корейських вчених, які не втрачали мужності перед небезпекою.Павільйон «Аер'юнджун»

В останні роки кількість відвідучачів Ботсаду перевершила 1 млн на рік.

До його території прилягає територія Видубицького монастиря.

Видубицький монастир / УНІАН