6 серпня 1945 року вперше в історії людства застосували ядерну зброю. Під час Другої світової війни США скинули бомбу на японське місто Хіросіму. А за три дні, 9 серпня, такою ж зброєю атакували Нагасакі.
Ці випадки так і залишились першими і останніми — більше ядерну зброю не використовували.
На той момент минуло вже кілька місяців після капітуляції нацистської Німеччини. Проте Друга світова тривала — Японія, яка воювала проти союзників, не мала наміру здаватися.
16 липня 1945 року США провели перші успішні випробування ядерної зброї на полігоні у Нью-Мексико. Коли Японія відхилила ультиматум союзників, американське керівництво ухвалило наказ застосувати нову зброю проти ворога.
6 серпня американці атакували Хіросіму. Історична хроніка ядерного бомбардування містить милі і навіть сентиментальні деталі. Бомбу назвали «Малюк». А бомбардувальник Б-29 отримав від свого пілота назву «Енола Гей» на честь його матері. Проте наслідки скидання ядерного «Малюка» на Хіросіму (як і «Товстуна» на Нагасакі) були жахливими.
Від потужного вибуху загинули майже всі люди в радіусі кілометра від епіцентру. Вікна повибивало в радіусі до 20 км. Птахи згоряли в повітрі, шкіра на людях перетворювалась на мотлох. Навколо епіцентру більшість будівель була зруйнована.
Безпосередньо від вибуху бомби в Хіросімі загинуло до 80 тис. людей. Загальну кількість померлих від наслідків ядерної атаки оцінюють в 90—166 тис. В Нагасакі загинуло 60—80 тис. людей.
У той час наслідки ядерного зараження були невідомі. Тому ті, хто вижив, продовжували перебувати на зараженій території з ризиком отримати променеву хворобу чи онкологічні захворювання.
Керівництво Японії, вражене наслідками застосування нової зброї, 14 серпня підписало капітуляцію.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.