Фотоісторія. 74 роки тому відновили судноплавство усім Дніпром

У цей день, 8 червня 1947-го, уперше після війни відновили судноплавство на Дніпрі.

У 1932 році гребля ДніпроГЕС, найбільшої в Європі гідроелектростанції, перегородила Дніпро. В результаті затопили знамениті дніпровські пороги, що ускладнювали пересування по головній водній артерії України.

Наскрізне судноплавство по Дніпру здійснювали за допомогою шлюзу. У роки Другої світової війни греблю зруйнували.

Відновлення зруйнованого під час війни запорізького шлюзу розпочалося 1944 року. І за три роки, 8 червня 1947-го, судноплавство по Дніпру повністю відновили.

У 1997—-2002 та 2006—2008 роках в Україні провели реконструкцію судноплавних шлюзів. Власне, ось такий вигляд гребля має зараз.

В кінці 1980 року, після завершення будівництва ДніпроГЕС-2, почав функціонувати другий шлюз.

Відтоді великі теплоходи типу «ріка — море» отримали можливість підніматися по Дніпру до столиці України.

П'ять років тому в Україні започаткували традицію, яка мала б відродити річкові вантажні перевезення, які від 2003 року перебували у занепаді. У 2017 році тодішня влада вирішила влітку відправити з Херсону до Києва баржі з кавунами. 

Перевезення не можна назвати занадто прибутковими. Це, скоріше, проєкт на підтримку херсонських аграріїв, які вирощують ці солодкі ягоди.

Традиція непогано прижилася, і кавуни до Києва баржею доставили вже вчетверте. І, певно, цього року ми теж можемо розраховувати на доставку кавунів Дніпром.