31 травня 1946 року керівництво СРСР схвалило створення конструкторського бюро, яке сьогодні відомо в усьому світі як авіабудівний концерн «Антонов».
Спочатку КБ створили при Новосибірському авіаційному заводі. Головним конструктором призначили уродженця Підмосков’я Олега Антонова.
Першою моделлю КБ став Ан-2. Його сконструювали ще в Новосибірську, а серійне виробництво запустили вже в Києві, куди КБ переїхало у 1952-му.
В СРСР цей легкий біплан отримав прізвисько «кукурузник». в Радянському Союзі його виробляли до 1960 року. А от в Польщі і Китаї за ліцензією — аж до 1992-го. Таким чином Ан-2 вважається єдиним літаком в світі, який безперервно виробляли протягом понад 60 років. Також Ан-2 внесений до Книги рекордів Гіннесса як найбільший біплан.
Але головними рекордсменами «Антонова» є літаки-велетні — «Руслан» та «Мрія».
Ан-124 «Руслан» свій перший політ зробив у грудні 1982 року в Києві. Він є найбільшим та найпотужнішим транспортним літаком у світі. Його вантажопідйомність — 150 т. Усього виробили 55 таких машин. (На головному фото: Ан-124 на авіашоу в Фарнборо).
А от «Мрія» (Ан-225) існувала одна-єдина. Це був найважчий літак у світі. Він порожній важив 250 т і міг підняти в повітря ще 250 т вантажу.
«Мрія» мала довжину 84 м і розмах крил — 88,4 м. Цей велетень встановив 240 світових рекордів, за що потрапив до Книги Гіннесса.
На жаль, у лютому 2022 року, на початку повномасштабної агресії, російські війська знищили легендарний літак під час атаки на аеропорт «Антонов» у Гостомелі на Київщині.