Фотоісторія. Сьогодні відзначають День Києва

Цьогоріч саме 30 травня кияни та гості столиці відзначають День Києва, адже це свято щорічно святкують саме у останню неділю травня. Chas News згадав цікаві факти про місто, де все починається.

З давніх часів Київ був економічним та культурним центром у східній Європі. Недарма його називали матірю міст руських.

В одинадцятому столітті Київ був найбільшою столицею в Європі, місто у понад десять разів перевищувало Париж та було у п'ятдесят разів більшим за Лондон.

Наразі ж у списку найбільших міст Європи Київ перебуває на сьомій сходинці.

Чи не найперше, з чим асоціюється Київ — це Хрещатик, найкоротша, однак водночас і найширша головна вулиця серед європейських столиць. Її ширина становить 75 метрів.

У травні Київ тоне в цвіті каштанів і стає не менш красивим, ніж місто Ужгород вбране в наряд з квітучої сакури. Саме тому Київ також має неофіційне звання «каштанова столиця».

Київ вважається одним із найзеленіших міст Європи. У столиці Україні розташовано понад сімдесят парків та більше ніж двісті скверів.

В Києві розташована Батьківщина-Мати — один з найвищих пам'ятників у світі. Висота монументу з постаментом 102 метри що на дев'ять метрів більше ніж розміри символу міста Нью-Йорк статуї Свободи.

У Києві народився художник-авангардист Казимир Малевич, а на Андріївському узвозі колись жив письменник Михайло Булгаков. Також саме в Києві народився один з найкращих тренерів в історії українського та світового футболу Валерій Лобановський.

На честь міста назвали астероїд — «2171 Київ».

Фотоісторія. 29 травня 1964 року у Києві відкрили найбільший в СРСР ботанічний сад