Франція та США змагатимуться за продаж багатоцільових винищувачів Україні

Франція має намір узяти участь у конкурентній боротьбі на постачання Повітряним силам Збройних сил України багатофункціональних винищувачів.

Про це пише французький аналітичний центр Itellignence Online з посиланням на джерела, передає «Укрінформ».

Як зазначає видання, це питання буде серед пріоритетних у порядку денному візиту президента Франції Еммануеля Макрона до України у 2021 роцы.

«Макрон вважає, що винищувач Rafalе від компанії Dassault має усі шанси перемогти у тендері», — запевняють експерти французького аналітичного центру.

Водночас, пише Intelligence Online, США також мають намір представити найближчим часом українському керівництву багатофункціональний винищувач F/A-18 від Boeing.

Як повідомлялося, Україна у травні 2020 року затвердила «Візію Повітряних сил-2035». Вона передбачає переоснащення авіації Повітряних сил ЗСУ новими бойовими літаками у три етапи упродовж 2021-2035 років. Орієнтовна вартість переоснащення тактичної авіації становить близько 200 млрд грн.

Зокрема, у рамках першого, підготовчого етапу, що триватиме до 2025 року, уряд має провести у 2021-2022 роках тендер та підписати контракт на закупівлю багатоцільового винищувача. Його обмежені постачання (загалом до 6-12 літаків) мають розпочатися у 2023-2025 роках для початку дослідної експлуатації, вивчення форм і способів застосування, організації підготовки персоналу.

На сьогодні як основні претенденти на заміну застарілого парку тактичної авіації у Повітряних силах ЗСУ розглядають шведський Gripen (JAS39) та сучасну модифікацію американського F-15.

Ракетні комплекси «Нептун» передали ВМС ЗСУ