404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Французькі залізничники думають локалізувати частину свого виробництва в Україні

Один з лідерів з виробництва енергетичного устаткування і залізничного транспорту — французька компанія Alstom — розглядає можливість локалізації частини свого виробництва в Україні.

Під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленський директор Alstom Анрі Пупар-Лафарж зазначив, що у компанії розмірковують над модернізацією рухомого складу «Укрзалізниці» і над тривалим технічним обслуговуванням парку локомотивів. Локалізація ж виробництва допоможе створити в Україні нові робочі місця.

Президент, зі свого боку, наголосив на зацікавленості України у реалізації з Alstom спільних проєктів, навіть попри пандемію коронавірусу. «Для нас у пріоритеті проєкти, орієнтовані на додану вартість та збільшення кількості робочих місць. Саме тому інфраструктурні проєкти є важливими для України», — зазначив Зеленський.

Представництво в Україні компанія Alstom відкрила влітку 2018 року. А у лютому 2019 року Анрі Пупар-Лафарж в інтерв’ю ЦТС розповідав, що у планах Alstom поставити в Україну 500 вантажних локомотивів, декількома партіями. 

Навесні цього року прем’єр-міністр Денис Шмигаль також обговорював з послом Франції Етьєном де Понсеном проєкт поставки локомотивів Alstom в Україну. У разі реалізації цієї програми вітчизняні компанії стануть частиною виробничого ланцюга Alstom.

Крім цього, однією з частин програми може стати виділення Францією 100 млн євро на модернізацію українських залізничних ділянок та рухомого складу УЗ.

Нагадаємо, що у лютому цього року Deutsche Bahn та УЗ підписали меморандум про взаєморозуміння. Документ став продовженням підписаної в січні на форумі в Давосі угоди про співпрацю в транспортній галузі та розвитку УЗ. Але вже у квітні міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що уряд «поставив на паузу» консультації УЗ з DB.

А наприкінці вересня голова правління УЗ Володимир Жмак в інтерв’ю «Економічній правді» на питання, чи планується співпраця з DB, відповів, що «не бачить можливості і сенсу залучати іноземних фахівців».