ФСБ оголосила «українськими шпигунами» 23-річного продавця кави та родину із села на Тернопільщині (фото)

У четвер, 2 грудня, ФСБ заявила, що зловила двох українських «шпигунів» та одного «терориста». Російська спецслужба навіть назвала імена «агентів».

А вже у п'ятницю, 3 грудня, журналістам видання «Медуза» вдалося з'ясували, що це — 23-річний торговець кави з Києва та родина із села Перепільники Тернопільської області.

За даними російських спецслужб, один українець нібито планував підірвати в Росії дві бомби. 

Ще двох звинувачували у шпигунстві за стратегічними об'єктами.

Видання зв'язалося з рідними затриманих і виявило, що агентами СБУ та української військової розвідки в Росії оголошено 23-річного торговця кавою та цілу родину із села Перепельники — син, батько та мати, яка працює вчителькою у школі.

Олександр Цилик поїхав до РФ з діловою поїздкою

Як розповіла мати Олександра Цилика, якого звинувачують у тероризмі, у жовтні хлопець вирушив до Росії. І його поїздка була пов'язана з чаєм та кавою — він на цьому заробляв, їздив на фестивалі.

На оперативній зйомці ФСБ хлопець розповідає, що справжньою метою його поїздки була не закупівля кави, а «організація теракту».

За завданням ГУР Міноборони він нібито мав підірвати на території Росії дві саморобні бомби.

«Українська правда»
Після зникнення Цилика оголосили в розшук в Україні. Але перші відомості про нього надійшли лише за місяць, у листопаді.

Мати хлопця телефонувала до посольства, ті робили запит до Росії, там відповіли, що сина затримано.

Водночас ФСБ не доповіли про це консулу, хоча мали.

Ще двоє затриманих — батько та син з Тернопільщини

Двоє інших затриманих, твердять у ФСБ, агенти СБУ. Зіновій та Ігор Ковалі — батько та син — нібито приїхали до Росії, щоб «сфотографувати автомобільні мости, залізничні мости, теплоелектростанцію».

У Росії затримали батька та сина з Тернопільщини

Судячи з «відео зізнання» чоловіків, у сім'ї всі троє — агенти, навіть мати, яка, судячи зі сторінки в «Однокласниках», щонайменше до 2017 року викладала у сільській школі — молодшим та середнім класам.

Вже за тиждень після «вербування» СБУ Ковалі поїхали до Росії і виявилися затриманими.

В автомобілі «шпигунів» співробітники ФСБ «знайшли» зброю: на опублікованих оперативних кадрах можна нарахувати вісім пістолетів, безліч обойм та карабін.

Що передувало

2 грудня ФСБ заявила про затримання трьох «українських шпигунів».

Спецслужба РФ назвала імена затриманих.

«Житель Київської області Цілик Олександр Вікторович, 1998 р.н., дав зізнання, що був завербований і діяв за вказівкою підполковника Кирилівця Максима Леонідовича, 1988 р.н., начальника сектора — співробітника оперативної групи оперативного відділу Спецрезерву ГУР МО України», – повідомляють у ФСБ.

Цього ж дня СБУ спростувала фейк ФСБ про затримання «українських шпигунів».

До слова, нещодавно Володимир Зеленський запровадив санкції проти російських шпигунів.

Держпереворот, про який говорив Зеленський, готували офіцер ФСБ та три перебіжчики з МВС — журналіст