Гадання на Миколая 2024: історія свята, найпопулярніша ворожба та традиції

6 грудня православний світ відзначатиме день Миколи Чудотворця. Це свято з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі. Споконвіку слов'яни відзначали його з великим розмахом, молилися у цей день і просили у святого Миколая допомоги, захисту від бід, а дівчата ворожили на судженого.

День святого Миколая Чудотворця вважається сильним магічним часом, коли проводяться обряди ворожіння. Ворожіння на Миколая 6 грудня збувається, бо, за повір'ям, цей день наділений магічною силою, з давніх давен день Миколая Чудотворця вважається найбільш відповідним часом для ритуалів та обрядів, пов'язаних з одруженням.

Сhas News нагадує нову дату дня святого Миколая, розповідає про історію, традиції та про те, як правильно гадати у цей день.

Коли день Миколая 2024 за новим календарем

За новим церковним календарем ПЦУ день святого Миколая відзначають 6 грудня.

За старим календарем день Миколая святкували 19 грудня.

Нагадаємо, що додаткового вихідного на День Миколая не буде. Під час дії воєнного стану в Україні скасовано всі святкові неробочі дні.

Хто такий святий Миколай: історія свята

Святий Миколай (Ніколаус) — це реальна особа, візантійський єпископ, що прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним. 

За переказами, Святий Миколай народився у родині багатих греків-християн, котрі довго не мали дітей і в молитвах пообіцяли Богу, що віддадуть своє дитя на служіння йому. Миколай справді став священиком, а згодом — єпископом у сучасній Туреччині. 

Гадання на Миколая 2024

Коли його батьки померли, він отримав величезний спадок, але не став жити у розкоші, а відзначився неабиякою щедрістю, допомагаючи бідним. 

Він був надзвичайно чесною та доброю людиною. Бачачи складне становище, в якому перебували бідні люди, він усіляко їм допомагав. Щоб не принижувати нужденних милостинею, він підкладав свої подарунки їм під двері та вікна. З часом, люди дізналися про доброту Миколая та почали самі до нього звертатися.

Коли він був ще зовсім молодим, він став опікуном сиріт та знедолених. Він допомагав всім, хто потребував допомоги, розраджував, захищав.

Традиції на день Святого Миколая

Свято святого Миколи в Україні є особливо бажаним дитячим святом. За традицією, в ніч з 5 на 6 грудня святий Микола приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку.

Серед дітей встановилася традиція писати святому Миколі листа, у якому дитина вказує, що хорошого та поганого вона вчинила протягом року, і просити про подарунки.

Гадання на Миколая 2024

День святого Миколая: ворожіння

Ворожіння проводять напередодні, в ніч з 5 на 6 грудня. Щоб дізнатися свою долю пропонуємо провести кілька нескладних прийомів з ворожіння.

Ворожіння з чоботом

Це одне з найпопулярніших ворожінь. Молоді дівчата виходили на вулицю і кидали свій чобіт за ворота. Чим далі він полетів — тим далі їм доведеться виїхати від свого дому після заміжжя. А от сторона, куди полетів чобіт вказує, звідти варто чекати нареченого.

Ворожіння на перехресті

Опівночі дівчина повинна вийти на перехрестя і слухати, що відбувається навколо. Якщо вона почує веселий сміх — то рік буде вдалим і, швидше за все, вона вийде заміж. Якщо плач — то весілля в цьому році не буде.

Ворожіння з дзеркалом

Потрібно дочекатися, поки вночі чітко буде видно місяць. Після цього взяти дзеркало і поставити його так, щоб було видно відображення місяця. Потрібно уважно стежити за відображенням, і незабаром ви побачите не один, а кілька місяців. Необхідно порахувати, скільки їх вам привиділося — це число розповість про те, наскільки великою буде ваша власна сім'я.

Гадання на Миколая 2024

Багато хто вірив, що це чарівний день, коли збуваються будь-які мрії та бажання. Тому перед сном дівчата казали: «Суджений-ряжений прийди до мене випити водиці». Хто присниться, той і буде її долею.

Ворожіння з ножем

Береться кухонний ніж і кладеться в центр обробної дошки. По краях дошки необхідно покласти папірці з відповідями «так», «ні», «потерпи», «цурайтесь хибних друзів», «чекайте доброї новини», «прийде лист», «успіх у справах», «гість, якого не чекали», «любов», «за журбою радість», «новий шанувальник», «несподівана зустріч», «довга дорога».

Крутити потрібно три рази, щоб отримати відповідь на своє питання.

Ворожіння на обручці

Щоб дізнатися, чи вийде дівчина заміж, в старовину дівчата брали обручку щасливої заміжньої жінки і підвішували її на власному волоссі над склянкою з водою:

  • якщо вдариться об край склянки, то цього року дівчина заміж не вийде,
  • якщо обручка крутиться швидко, але не торкається склянки, то скоро буде весілля,
  • якщо ж обручка рухається повільно, то дівчина вийде два рази заміж.

Також ворожать на зірвану гілку вишневого дерева. Її ставлять у вазу і, якщо вона зацвіте до весни, то бути заміжжю, якщо ні, то доведеться ще почекати.

Ворожіння на ім'я судженого

Щоб дізнатися ім'я майбутнього чоловіка. Необхідно взяти будь-який папір і нарізати його смужками. На кожному папірці написати, абсолютно не замислюючись, чоловіче ім'я. Закрутити паперові смужки з іменами, перемішати і покласти їх під подушку. Вранці наступного дня витягнути будь-який папірець не дивлячись. Ім'я, яке буде на листку паперу і буде ім'ям вашого майбутнього чоловіка.

В старовину був ще цікавий звичай, за допомогою якого можна було позбутися від самотності, «клейма безшлюбності», хвороби... Потрібно було зробити з чого завгодно, невеликих розмірів, опудало коня. Обов'язково обв'язати стрічками червоного кольору і спалити на вулиці. У багаття також відправлялися старі речі, чеки, різні папери, і як символ жіночої самотності — пасмо волосся.

Віщі сни

На святого Миколая завжди сняться віщі сни. Загадайте бажання перед сном: наприклад, закликати суджено уві сні напитися води, поставивши склянку води біля ліжка. Або попросити причесати наречену, поклавши гребінь біля ліжка. Наречений обов'язково присниться.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Історія святого Миколая: що відомо про Чудотворця та чому саме він приносить подарунки дітям