Вранці 15 березня низка штатних працівників державної телерадіокомпанії «Голос Америки» отримали електронного листа від відділу кадрів з повідомленням, що їх відправили в оплачувану адміністративну відпустку. Це понад 1 300 журналістів, продюсерів і допоміжний персонал.
Це підтвердив генеральний директор «Голосу Америки» Майкл Абрамовіц і наголосив, що його також відправили в адміністративну відпустку.
«Мене глибоко засмучує те, що вперше за 83 роки легендарний «Голос Америки» змушений замовкнути», — наголосив він.
Директор української служби «Голосу Америки» Руслан Петричка наголосив, що українська редакція також призупинила мовлення — всіх працівників відправили в адміністративну відпустку.
За словами Руслана Петрички, невідомо, що буде далі. Він подякував за роботу колегам та зауважив: нещодавні опитування аудиторії показали, що 99% усіх, хто бачив новини від української редакції «Голосу Америки», довіряють цьому медіа.
Цей сталося після того, як Трамп підписав 14 березня указ, яким доручив Агентству США з глобальних медіа (USAGM) та шістьом іншим маловідомим агентствам скоротити свою діяльність до мінімуму, передбаченого законом, заявивши, що це необхідно для скорочення бюрократії.
Генеральний директор «Радіо Свобода» Стівен Капус розповів, що на тлі скорочення USAGM стало відомо про припинення дії погодженого Конгресом США гранту, що фінансує діяльність медіакорпорації. Капус назвав це «величезним подарунком ворогам Америки».
«Іранські аятоли, китайські комуністичні лідери та автократи в Москві та Мінську святкуватимуть падіння «Радіо Свобода/Радіо Свобода» через 75 років. Якщо віддати перемогу нашим супротивникам, це зробить їх сильнішими, а Америку слабшою», — наголосив він.
За його словами, без «Радіо Свобода» майже 50 млн людей у закритих суспільствах «не матимуть доступу до правди».
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.