Генсек НАТО та голова Пентагону прокоментували український контрнаступ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна в Україні входить у критичну фазу.

Про це він заявив на пресконференції з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Брюсселі, пише Європейська правда.

«Війна в Україні входить у критичну фазу. Українські сили зуміли зупинити російський наступ на Донбасі, завдати удару у відповідь та знову взяти під контроль території. В останні кілька днів ми бачили значний прогрес в Херсонській та Харківській областях», — наголосив Столтенберг.

Генсек НАТО зазначив, що у найближчі місяці солідарність і єдність союзників буде піддаватися тиску через енергетичні поставки та зростання вартості життя, спричинені війною Росії.

«Але ціна, яку ми платимо, вимірюється у грошах. Тоді як ціна, яку платить Україна, вимірюється життями», — підкреслив Столтенберг.

Очільник Пентагону Ллойд Остін також прокоментував успіхи ЗСУ.

«Зараз ми бачимо успіх біля Херсона, ми бачимо певний успіх біля Харкова, і це дуже, дуже надихає», — сказав Остін під час пресконференції зі своїм чеським колегою в Празі, пише Reuters.

Також він додав, посилаючись на дані західних спецслуж, що російські війська зазнають величезних втрат. 

Остін вважає, що успішність спецоперації українських сил показують своїм західним прихильникам та союзникам, що Україна заслуговує на подальшу підтримку.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Пєсков не захотів коментувати український контрнаступ на Харківщині