404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Генсек ООН закликав світ оголосити «надзвичайний стан клімату»
Pixabay

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Ґутерріш закликав країни світу оголосити «надзвичайний стан клімату».

Про це він заявив під час онлайн-саміту з нагоди п’ятої річниці Паризької кліматичної угоди.

Генсек вважає, що у такий спосіб світ має боротися з викидом парникових газів в атмосферу. На його думку, цей стан має тривати, доки держави не зменшать кількість вуглецю.

У саміті взяли участь лідери з понад 70 країн. Проте серед них не було США, бо під час каденції чинного президента США Дональда Трампа країна залишила угоду.

На саміті очільники держав обговорили найбільш амбітні плани боротьби з глобальним потеплінням.

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв скоротити викиди парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%.

«Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності. Докладатимемо зусилля, аби максимально скоротити час досягнення цієї цілі», — підкреслив він.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель пообіцяла виділити понад $600 млн на підтримку глобальних зусиль по боротьбі зі зміною клімат. Вона заявила, що «всі держави повинні мати можливість фінансувати необхідні інвестиції в захист клімату».

Очільник Китаю Сі Цзіньпін сказав, що його країна скоротить викиди на 65% до 2030 року порівняно з рівнем 2005 року.

Довідка

Паризьку кліматичну угоду країни підписали в 2015 році. Вона зобов’язала учасників вжити заходів у спробі обмежити підвищення глобальної температури в рамках 2 градусів за Цельсієм.

За очікуваннями, температура Землі в цьому столітті зросте на понад 3 градуси, зазначили в ООН.

На частку США припадає близько 15% глобальних викидів парникових газів. Штати першими вийшли з угоди. Таке рішення в листопаді 2020 року ухвалила адміністрація чинного президента США Дональда Трампа.

Обраний президент Джо Байден 12 грудня заявив, що Сполучені Штати приєднаються до угоди в перший же день його президентства. Він обійме посаду 20 січня 2021 року. Гутерріш назвав обіцянку Байдена повернутися до Паризької угоди «дуже важливим сигналом».

Сингапур першим у світі схвалив продаж «м’яса із пробірки»