Депутати Волинської обласної ради проголосували за висловлення недовіри голові Волинської ОДА Юрію Погуляйку. На це очільник обласної держадміністрації заявив, що «не хоче бачити морди депутатів».
Про це повідомляє видання «Конкурент».
У порядок денний вже включили питання про звіт голови Волинської ОДА. Спочатку Погуляйко на засідання не прийшов, проте потім таки з’явився на сесії.
«Я офіційно заявляю: не хочу більше працювати, не хочу бачити ваші морди», — зазначив держслужбовець.
За 2020 рік губернатор жодного разу не звітував про свою роботу, хоча зобов’язаний це робити, наголосили депутати під час засідання.
За недовіру губернатору проголосували 49 з 64 депутатів. Рішення ради надішлють президенту Володимиру Зеленському. Саме гарант вирішить долю Погуляка.
Понад третина депутатів Волинської облради перебувають у фракції «За майбутнє».
Згідно з Конституцією, якщо недовіру голові районної чи обласної державної адміністрації висловили дві третини депутатів від складу відповідної ради, президент ухвалює рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації.
Довідка
41-річний Юрій Погуляйко народився у селі Верхнєшевирьовка Краснодонського району Луганської області. Він працював першим заступником голови Луганської ОДА.
Погуляйко був й дільничним інспектором міліції, оперуповноваженим відділення Державної служби боротьби з економічної злочинності Краснодонського міського відділу УМВС України в Луганській області.
Він служив на посадах рядового та керівного складу в органах внутрішніх справ МВС України в Миколаївській, Дніпропетровській, Чернігівській та Луганській областях, потім у Національній поліції України.