Корпорація Google 20 травня оголосила про запуск нової функції свого пошуковика — вона називається AI Mode. Інструмент працюватиме як чат-бот, завдяки чому користувачі отримуватимуть розгорнутіші відповіді на запити.
Про це повідомляє The New York Times.
«Це повне переосмислення пошуку», — каже головний виконавчий директор Google Сундар Пічаї. За його словами, під час тестування функції люди «кардинально змінювали спосіб взаємодії» із системою. На початковому етапі AI Mode не показуватиме реклами.
Як пояснюють розробники, AI Mode відрізняється поглибленим логічним аналізом і мультимодальними можливостями. Користувачі зможуть ставити складніші запитання, отримувати точніші відповіді, уточнювати запити в діалозі, а також переходити до корисних джерел із відкритого інтернету.
«AI Mode, що працює на базі спеціальної версії моделі Gemini 2.0, особливо ефективний для завдань, які потребують аналітики, порівняння фактів чи складних міркувань. Ми вже розробляємо нові можливості — серед них візуальні відповіді із зображеннями й відео, а також нові формати доступу до релевантного вебконтенту», — повідомили в Google.
За даними The New York Times, впровадження AI Mode — це спроба Google самостійно трансформувати класичну модель пошуку до того, як це зроблять молодші конкуренти в галузі ШІ. У компанії визнають, що почали відчувати тиск ще з моменту появи ChatGPT від OpenAI.
Попри це, Google тривалий час стримував активне впровадження ШІ — ставки занадто високі. У 2024 році саме пошуковий бізнес приніс корпорації понад 200 мільярдів доларів, що становить більш ніж половину її загального прибутку.
Мовні моделі, ймовірно, вже вплинули на лідерство Google у сфері цифрового пошуку. Так, топменеджер Apple Едді Кью заявив, що трафік пошуку компанії вперше за 22 роки почав знижуватися через зростання популярності штучного інтелекту серед користувачів. Водночас у Google підкреслюють, що загальна кількість пошукових запитів і надалі зростає.
Глава лабораторії Google DeepMind Деміс Хассабіс зазначив, що компанія прагне зберегти традиційний формат пошуку, доповнивши його інноваційними можливостями — такими як чат-бот AI Mode і віртуальний помічник Gemini.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.