Греція чекає на українських туристів з 14 травня
Getty Images

Греція планує з 14 травня приймати українських туристів у межах відкриття кордонів для країн з-за меж Шенгенської зони за дотримання необхідних умов в’їзду та перебування.

«Реальність є такою, що ми зможемо приймати українських громадян, які прибуватимуть до нашої держави, і також сподіваємося, що греки, які захочуть приїхати до України (адже ми маємо змішані шлюби, людей з родинними зв’язками), зможуть це зробити», – сказав міністр туризму Греції Харіс Теохаріс в інтерв’ю «Укрінформу».

За словами міністра, для в’їзду до Греції українці повинні пред’явити негативний ПЛР-тест або сертифікат про вакцинацію, затверджений українською владою.

«Ми чекаємо від української влади зразки таких сертифікатів, щоб ми могли перевіряти їх на своїх кордонах, і ми прагнемо приймати також інші вакцини», – зазначив Теохаріс.

Він також повідомив, що наразі Греція розглядає можливість заміни ПЛР-тесту на експрес-тест на антиген «з метою зниження витрат на подорож», що може бути впроваджено вже з 14 травня. Цьогоріч без ПЛР-тесту до Греції зможуть в’їжджати діти до п’яти років.

Після прибуття українців та туристів з інших країн вибірково тестуватимуть на COVID-19 у грецьких аеропортах з огляду на поточну ситуацію із захворюваністю в тій чи іншій країні.

Пандемія проти сфери послуг. Туризм у Львові за час карантину повернувся до показників 2011 року