Греція готова використовувати COVID-сертифікати до їхнього запуску в ЄС 1 липня

Греція готова використовувати COVID-сертифікати ще до їхнього запуску в ЄС 1 липня. Так країна прагне запросити іноземних мандрівників на відпочинок та врятувати свою сферу туризму.

Про це сказав прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс на презентації сертифікату 28 травня, передає Reuters.

«Це дуже-дуже просто. По суті, він включає всю інформацію, яка потрібна державі-члену для зустрічі з мандрівником без накладення додаткових обмежень. Греція готова випустити цей цифровий сертифікат раніше 1 липня», — заявив політик.

Голова уряду Греції закликав країни ЄС забезпечити дотримання строків та полегшити подорожі протягом літа.

Безплатний сертифікат матиме форму QR-коду на смартфоні або друкуватиметься на папері. Це дозволить представникам влади швидко знайти інформацію про мандрівника.

Сертифікат показує, чи отримувала людина вакцину, чи має недавній негативний тест на коронавірус або імунітет після одужання.

Європейська рада та парламент минулого тижня досягли угоди про цифровий «зелений сертифікат». Європарламент ухвалить закон про нього протягом тижня з 7 червня.

Понад 10 країн ЄС, включаючи Францію та Іспанію, погодились тестувати систему до запуску 1 липня.

Греція очікує, що прибуття туристів у сезон 2021 року досягне половини рівня, який спостерігався в 2019 році. З 14 травня країна відкрита для туристів, в тому числі й з України.

Для того, щоб потрапити в країну, туристам потрібно:

  • заповнити електронну форму PLF на сайті до прибуття в Грецію (форма PLF з QR-кодом потрібна для перетину будь-якого в'їзного пункту);
  • подати сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, завершену щонайменше за 14 днів до в'їзду (сертифікат англійською мовою).

Сертифікат вакцинації можна замінити негативним ПЛР-тестом, проведеним не пізніше, ніж за 72 години до прибуття в Грецію, або сертифікатом про перенесену хворобу.

Греція відкрила кордони для вакцинованих туристів із України