Гроші на компенсацію за зруйноване житло братимуть з арештованих активів російського «Сбербанку»

Гроші на компенсацію за зруйноване житло братимуть з кількох джерел, основна сума — від російського «Сбербанку».

Про це повідомила глава партії «Слуга народу» та авторка закону Олена Шуляк в інтервʼю проєкту «Радіо Свобода» «Ти як?».

Фінансувати відшкодування зруйнованого під час повномасштабної війни житла будуть коштами державного та місцевих бюджетів, грошами від міжнародних донорів і з майбутніх репарацій рф. Зараз головним джерелом є конфісковані кошти «дочок» російських банків.

«Основна сума — від Сбербанку росії. І ми якраз ці гроші планувалися витрачати на компенсації. Тому станом на сьогодні в нас точно є 17 млрд.грн. І 35 мільярдів прибутку Національного банку України теж можна буде використати на різні процеси, повʼязані з відновленням. Ми розраховуємо, що цього року компенсацію отримають десятки тисяч сімей», — розповіла Олена Шуляк.

Станом на осінь 2022 року понад 2,4 млн українців мали пошкоджене чи зруйноване бойовими діями житло.

нагадаємо, українці отримають перші компенсації за пошкоджене війною житло вже у травні. До 17 травня органи місцевого самоврядування мають створити комісії при кожній громаді, що допомагатимуть людям, які звертатимуться по компенсацію.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Зеленський підписав закон 7198 про компенсацію за зруйноване житло: як отримати відшкодування