Грузія до кінця січня запроваджує в країні жорсткі карантинні обмеження для стримування епідемії коронавірусу, але з обіцянкою послаблень на свята.
Згідно з рішенням уряду, жорсткі обмеження почнуть діяти з суботи, 28 листопада, і триватимуть до 31 січня.
Про це повідомляє радіо «Ехо Кавказу».
Комендантська година, яка досі діяла лише у семи найбільших містах, поширюється на всю територію країни. Виходити на вулицю буде заборонено у період з 21:00 до 05:00, за винятком свят — передноворічного вечора 31 грудня та передріздвяного 6 січня.
Спортзали, басейни, художні студії тощо повинні будуть закритися.
Закриваються дитсадки та ясла, а школи переходять на дистанційне навчання тепер на всій території країни.
На додачу в семи найбільших містах та на гірськолижних курортах припиняють рух громадського транспорту, закриваються усі непродовольчі ринки та майже усі непродовольчі магазини — крім зооаптек і зоотоварів, побутової хімії та преси.
Готелям дозволено працювати тільки у форматі місць для карантину. Робота гірськолижних курортів повністю припиняється.
У період з 28 листопада по 31 січня по всій країні:
- Обмежується регулярне міжміське сполучення (в тому числі - залізничний транспорт, автобуси, маршрутні таксі). Рух легкових автомобілів (в тому числі таксі) не обмежується.
- Всі ресторани і об'єкти громадського харчування будуть працювати на винос. Ресторанам буде дозволено продавати страви лише «з собою» та на доставку, використовувати так звані drive-сервіси.
- Проведення конференцій, тренінгів, культурних і розважальних заходів допускається лише в онлайн-форматі.
Знову запустити роботу транспорту після цього обіцяють з 16 січня.
Водночас на святковий тиждень з 24 грудня до 2 січня обмеження суттєво послаблять. Влада дозволить діяти ТРЦ й ринкам, відновить роботу муніципального транспорту й міжміські перевезення. Після цього обмеження повернуться.
У Грузії, населення якої співмірне з населенням Києва, останні два тижні щоденний приріст заражень перевищує 3 тисячі, а одного разу перетнув позначку у 4 тисячі нових хворих за добу. У цей же період почала зростати і кількість померлих від ускладнень.
На початку листопада в грузинському уряді ще не допускали повного локдауну.