Українські розвідники, в межах благодійної ініціативи, отримали унікальний гелікоптер-медевак Sikorsky S-76А. Його вартість становить до $1,5 млн. Це перший гелікоптер такого типу в Україні.
Борт доставили в Україну 15 квітня. Цей вертоліт для розвідників транспортували з Канади у межах благодійної ініціативи авіакомпанії Helijet International, організації Maple Hope Foundation та Світового Конгресу Українців.
Вартість Sikorsky S-76А коливається від 1 до 2 млн канадських доларів ($720 тис. до $1.44 млн американських доларів).
Серед особливостей Sikorsky S-76А:
- гелікоптер здатний перевозити чотирьох лікарів й одного важкопораненого;
- обладнаний дефібриляторами, штучною вентиляцією легень й усім іншим необхідним, що дозволяє лікарям працювати під час евакуації;
- здатний вдень й вночі виконувати завдання з евакуації поранених.
Командир авіапідрозділу ГУР МО України із позивним Маестро розповів, що у структурі відомства створили спеціалізований підрозділ авіаційної медичної евакуації. До підрозділу приєднались досвідчені спецпризначенці-медики.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.