Херсонський міський суд заарештував яхту Медведчука
Getty Images

Херсонський міський суд заарештував яхту українського народного депутата Віктора Медведчука. Вона заарештована за порушення порядку в'їзду і виїзду з окупованого Криму.

Про це повідомляють СБУ і Офіс генпрокурора.

Як повідомляє СБУ, рішення на основі матеріалів спецслужби суд ухвалив 9 квітня за клопотанням прокуратури АРК й СБУ.

Це продовження санкціонованих заступником генпрокурора Гюндузом Мамедовим обшуків в офісах Всеукраїнського громадського руху «Український вибір — Право народу» Медведчука.

Служба пише, що арешт наклали на яхту «ROMANCE 1» (порт приписки – Херсон).  Згідно з документами, котрі є в наявності СБУ, яхта належить Медведчуку.

Cлідчі СБУ задокументували, що екіпаж приватного судна  не раз заходив у порти тимчасово  окупованого Криму. Для прикладу, в жовтні 2017 року судно незаконно заходило до закритих портів «Ялта» та «Сімферополь».

«В рамках даного кримінального провадження досліджуються обставини неодноразового порушення екіпажем порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Загалом слідчі СБУ зафіксували кілька десятків фактів заходжень суден-порушників до портів і терміналів Кримського півострова», – повідомляє СБУ.

Наразі триває досудове розслідування за такими статтями Кримінального кодексу України:

державна зрада;

фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України;

порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;

порушення чинних на транспорті правил.

Розслідування веде слідче управління ГУ Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим під процесуальним керівництвом прокуратури Криму.

Передісторія

Працівники СБУ за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора та прокуратури АРК провели більше 20 обшуків в офісах руху «Український вибір — Право народу» та у приватних помешканнях членів цієї організації.

Трьом членам організації правоохоронці повідомили про підозру у держзраді. Досудове розслідування показало, що представники цього руху сприяли окупації Кримського півострову й співпрацювали з незаконно створеними органами окупаційної влади.

29 січня було накладено санкції на літаки нардепів партії «Опозиційна платформа — За життя» Медведчука й Тараса Козака, які літали до Росії в обхід заборони.

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від того ж дня про застосування санкцій проти Козака й телеканалів з орбіти Медведчука: «112 Україна», NewsOne, ZIK. Підставою для санкцій проти Козака та пов'язаних із ним юросіб стало розслідування СБУ схем із поставками вугілля з окупованих територій, що сприяють фінансуванню тероризму.

19 лютого РНБО включила Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список, причиною назвали фінансування тероризму.

Нагадаємо, у лютому РНБО за пропозиціями Служби безпеки запровадила економічні санкції до низки фізичних і юридичних осіб. Серед них — молдовська авіакомпанія JET4U S.R.L. та португальська JET4U LDA, які за здійснювали польоти до Російської Федерації та на тимчасово окуповані території України з порушенням чинного законодавства.

9 березня Медведчука допитали слідчі СБУ.

Нині, за даними прокуратури АР Крим та міста Севастополя, в кримінальній справі про порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію накладено арешти на 51 судно-порушник.

Раніше журналісти-розслідувач Bihus.Info писали, що санкції проти Медведчука не торкнулися його розкішної яхти Royal Romance, вартість якої оцінюється в $200 млн.

«Трубу Медведчука» демонтували по частинах — ЗМІ